logo yeni

BİRKAÇ KURUM PERSONEL ALIMINA VE GÖREVDE YÜKSELME SINAVI AÇMAYA HAZIRLANIYOR

Aktif . Yayınlanma Atama ve Yerdeğiştirme

teskilatBakanlar Kurulu, 6 kuruma ait kadrolardan bazılarında dolu kadro derece değişikliği ile boş kadro sınıf, unvan ve derece değişikliği yaptı.

Resmi Gazete’de bugün yayımlanan Kararnameyle; Ekonomi Bakanlığı, Emniyet Genel Müdürlüğü, İçişleri Bakanlığı, Kültür ve Turizm Bakanlığı ile Türkiye Hudut ve Sahiller Sağlık Genel Müdürlüğüne ait bazı dolu ve boş kadroların yanı sıra Yurtdışı Türkler ve Akraba Topluluklar Başkanlığına ait bazı boş kadrolarda değişiklikler yapıldı.

Kararnamede genellikle kurumlara ait dolu kadrolarda derece terfilerine yönelik değişiklik yapıldığı görülürken, özellikle İçişleri Bakanlığına ait boş kadro değişiklikleri dikkat çekti. Bu Bakanlığa; 150 adet Teknisyen, 97 adet Mühendis ve 19 adet Mimar kadrosu ihdas edilmesi bu kadroların bazılarına KPSS sonuçlarına göre merkezi yerleştirmeyle alım yapılabileceği, 58 adet Şube Müdürü kadrosu ihdas edilmesi ise yakın zamanda bu unvan için görevde yükselme sınavı yapılabileceği şeklinde değerlendirildi.

Değişiklik yapılan kadrolar için tıklayınız …

Bugün yürürlüğe giren Bakanlar Kurulu Kararı

Karar Sayısı : 2014/6901

Bazı kamu kurum ve kuruluşlarına ait kadrolarda düzenleme yapılması hakkındaki ekli Kararın yürürlüğe konulması; 190 sayılı Kanun Hükmünde Kararnamenin 7 nci ve 9 uncu maddelerine göre, Bakanlar Kurulu’nca 20/10/2014 tarihinde kararlaştırılmıştır.

20/10/2014 TARİHLİ VE 2014/6901 SAYILI KARARNAMENİN EKİ KARAR

MADDE 1 – (1) Kamu kurum ve kuruluşlarına ait kadrolardan; ekli (3) sayılı cetvellerde yer alan dolu kadroların dereceleri ve ekli (4) sayılı cetvellerde yer alan boş kadroların sınıf, unvan ve dereceleri aynı cetvellerde gösterildiği şekilde değiştirilmiştir.

MADDE 2 – (1) Bu Karar yayımı tarihinde yürürlüğe girer.

MADDE 3 – (1) Bu Karar hükümlerini Bakanlar Kurulu yürütür.

Sitemizden yapılan alıntılara "memurunyeri.com" şeklinde link verilmesi gereklidir.

memurunyeri

 

 

Bizi Sosyal Medyada Bulun

Sosyal medya sayfalarımıza üye olarak haberlerimize ulaşmak için aşağıdaki ikonları kullanabilirsiniz.

İçerik Koruması

5846 sayılı Fikir ve Sanat Eserleri Kanunu hükümleri gereğince, Sitemiz içeriğinin izinsiz olarak kopyalanması, alıntı yapılması yasaktır.