logo yeni

calisanlar2 copy

MEMUR ÖĞRETMENLER İMZA KAMPANYASI BAŞLATTI

Aktif . Yayınlanma Atama ve Yerdeğiştirme

imzaMemur-öğretmenler Milli Eğitim Bakanlığının öğretmen kadrolarına sınavsız atanabilmeleri için elektronik ortamda imza kampanyası başlattı.

Kendilerini “memuröğretmenler” olarak adlandıran grup, asıl mesleği öğretmenlik olup özelde aday öğretmenliği kaldırılmış, çeşitli koşullar gereği KPSSP3 puanı ile memurluk kazanmış ve halen çeşitli Devlet memuru kadrolarında çalışan kişilerden oluşuyor.

Memur-öğretmenlerin temel talebi, Milli Eğitim Bakanlığına bağlı okullardaki öğretmen kadrolarına atanarak, asıl mesleklerini, öğrenim gördükleri işi yapmak. Memur-öğretmenler kendilerinin sınavsız olarak öğretmen kadrolarına atanarak, hem Milli Eğitim Bakanlığının öğretmen ihtiyacının karşılanabileceğini, hem de zaten Devletten maaş aldıkları için bütçeye ek yük getirilmeyeceğini belirtiyorlar. Atanma dışında başka talepleri de bulunan grubun diğer taleplerine buradaki yazımızdan ulaşabilirsiniz.

Memur -öğretmenlerin elektronik ortamda başlattıkları imza kampanyasına destek vermek için buraya tıklayabilirsiniz.

memurunyeri

Bizi Sosyal Medyada Bulun

Sosyal medya sayfalarımıza üye olarak haberlerimize ulaşmak için aşağıdaki ikonları kullanabilirsiniz.

İçerik Koruması

5846 sayılı Fikir ve Sanat Eserleri Kanunu hükümleri gereğince, Sitemiz içeriğinin izinsiz olarak kopyalanması, alıntı yapılması yasaktır.