logo yeni

MEMUR ÖĞRETMENLERİN ATANMAYA VE GİH SINIFINA İLİŞKİN TALEPLERİ

Aktif . Yayınlanma Atama ve Yerdeğiştirme

memur2Memur kadrosunda çalışmakta olan öğretmenler, Milli Eğitim Bakanlığının öğretmen ihtiyacını maliyetsiz olarak karşılayabileceklerine inanıyorlar.

Kendilerini “memuröğretmenler” olarak adlandırılan grup, Milli Eğitim Bakanlığı’ndan öğretmenlik haklarının iadesini talep ediyor.

Öğretmen ihtiyacı maliyetsiz karşılanabilir

Halen Milli Eğitim Bakanlığı tarafından resmi olarak açıklanan 120 bin öğretmen ihtiyacı bulunuyor. Öğretmen ihtiyacı bulunan alanlara buradan ulaşabilirsiniz. Bakanlık bu ihtiyacın boş kadrolara öğretmen ataması yapılarak karşılanamamasının en önemli sebebi olarak kısıtlı bütçe imkanlarını bahane ederken, halen Devletten maaş almakta olan memur-öğretmenler bu ihtiyacın maliyetsiz karşılanmasına katkıda bulunabileceklerini belirtiyorlar.

Memur-öğretmenlerin Milli Eğitim Bakanlığından talebi

Eğitim gördükleri işi yapabilmek için öğretmen kadrosuna atanmak isteyen memur-öğretmenler Milli Eğitim Bakanlığından “Memur-öğretmenlerden isteyenlerin zorunlu hizmetten muaf tutularak (Tercihen yaşları 30 ve üzeri olanların aile birliği sağlanması bakımından) öğretmen kadrolarına unvan değişikliği sınavına tabi tutulmadan naklen atamalarının yapılması” talebinde bulunuyorlar.

Memur-öğretmenlerin GİH sınıfı talepleri

Memur-öğretmenler halen GİH sınıfında istihdam edilen memurlar bakımından da aşağıdaki taleplerde bulunuyorlar:

-GİH sınıfında istihdam edilmekte olan Devlet memurlarının özlük haklarının (Ek Gösterge, İş Güçlüğü, İş Riski, Temininde Güçlük ve Mali Sorumluluk Zammı ve Özel Hizmet Tazminatı) bitirdikleri öğrenim durumuna göre TH ve SH sınıfındaki Devlet memurlarında olduğu şekilde düzenlenmesi,

-Devlet memuriyetine girmeden önce özel sektörde geçen hizmetlerin sadece emekliliğe esas aylık derecesinde değil kazanılmış hak aylık ve derecesinde tam olarak değerlendirilmesi,

-2005 yılı sonrasında Devlet memuru kadrolarına atananlara 1 derece verilmesi,

-Yüksek lisans yapan Devlet memurlarına tezli ya da tezsiz ayrımı yapılmadan 1 derece verilmesi,

-Devlet memurlarına verilmekte olan tüm ek ödemelerin emeklilik aylığına yansıtılması.

Bu yazıya ait tüm haklar Memurunyeri.com'a aittir. "memurunyeri.com" şeklinde link verilmesi kaydıyla içerik kullanılabilir. Link vermeden yapılan alıntılar için yasal takip yapılacaktır.©

memurunyeri

 

 

Bizi Sosyal Medyada Bulun

Sosyal medya sayfalarımıza üye olarak haberlerimize ulaşmak için aşağıdaki ikonları kullanabilirsiniz.

İçerik Koruması

5846 sayılı Fikir ve Sanat Eserleri Kanunu hükümleri gereğince, Sitemiz içeriğinin izinsiz olarak kopyalanması, alıntı yapılması yasaktır.