logo yeni

DİYANET ROTASYONUNA KENDİNİ YAKMAYA ÇALIŞARAK TEPKİ GÖSTERDİ

Aktif . Yayınlanma Atama ve Yerdeğiştirme

diyanetDiyanet İşleri Başkanlığı rotasyon uygulamasına tepkiler devam ediyor. Denizli İl Müftülüğü önünde tayin edildiği mahalleyi beğenmeyen bir imam kendini yakmaya çalıştı.

Denizli’nin ilçelerinden olan Çal’da bulunan bir camiye imam olarak atanan bir kişi görev yaptığı camiden başka bir camiye gönderilmesine isyan etti.

Denizli İl Müftülüğü önünde kendini yakmaya çalışan imama kızı, çevreden müdahale edenler ve gazeteciler engel oldu. Bir vatandaş tarafından başına su döküldükten sonra kendine gelen imam gazetecielere kendine yapılanı kabul edemediğini söyledi

Kendini yakmaya çalışan imam "1993 yılında Kırım'da görev yaptım. İyi derece Rusça bilirim. Değişik illerde de görev yaptım. Ancak son görevlendirme yapılan yeri kabul etmiyorum. Mahalle nüfusu 12 olan ve Cuma namazında dahi kimsenin olmadığı bir yere beni görevlendirdiler. O kadar dilekçe yazdım. Rusça bilen, Türkiye 2'ncisi olan bir imamı Cuma namazında dahi 3 kişinin geldiği bir yere imam olarak atıyorlar. Bu haksızlık.'' Dedi.

Geçtiğimiz günlerde yine Mersin’de bir imam intihar ederek hayatına son verirken yakınları uğradığı rotasyon sonrasında bunalıma girdiğini belirterek Diyanet İşleri Başkanlığının rotasyon uygulamasını suçlamışlardı.

Sitemizden yapılan alıntılara "memurunyeri.com" şeklinde link verilmesi gereklidir.

memurunyeri

 

 

Bizi Sosyal Medyada Bulun

Sosyal medya sayfalarımıza üye olarak haberlerimize ulaşmak için aşağıdaki ikonları kullanabilirsiniz.

İçerik Koruması

5846 sayılı Fikir ve Sanat Eserleri Kanunu hükümleri gereğince, Sitemiz içeriğinin izinsiz olarak kopyalanması, alıntı yapılması yasaktır.