logo yeni

TRT GENEL MÜDÜRÜ OLMAK İÇİN BAŞVURACAKLARDA HANGİ ŞARTLAR ARANIYOR?

Aktif . Yayınlanma Atama ve Yerdeğiştirme

trtBoşalan TRT Genel Müdürlüğüne aday olanlar için başvuru süreci başladı.

Radyo ve Televizyon Üst Kurulu'ndan (RTÜK) tarafından Resmi Gazete’de yayınlanan ilana göre TRT Genel Müdürlüğüne aday olanların başvuru süresi, bugün başlayıp, 8 Ekim 2014 tarihinde saat 18.00'de sona erecek.

RTÜK’ten ayrıca konuya ilişkin olarak yapılan açıklamada, kurulca 6112 Sayılı Radyo ve Televizyonların Kuruluş ve Yayın Hizmetleri Hakkında Kanun ile 2954 Sayılı Radyo ve Televizyon Kanunu'nun amir hükümleri gereğince, 19 Eylül 2014 tarihi itibarıyla boşalan TRT Genel Müdürlüğü'ne adaylık başvurularına ilişkin hususların, Resmi Gazete'nin 20 Eylül 2014 tarihli ve 29125 sayılı nüshasında ilan edildiği belirtildi.

Resmi Gazete’de yer verilen ilana göre 2954 Sayılı Türkiye Radyo ve Televizyon Kanunu'nun 13. maddesinde belirtilen şartları taşıyan adaylar gerekli belgelerle birlite, RTÜK İnsan Kaynakları ve Eğitim Dairesi Başkanlığı Bilkent Plaza B-2 Blok Bilkent/ANKARA adresine, posta yoluyla veya şahsen başvurularını yapabilecekler.

2954 sayılı Kanuna göre TRT Genel Müdürü olabilmek için şu şartlar aranıyor:

a)Yükseköğretim mezunu olmak,

b)Mülga hüküm

c) Kamu kurum ve kuruluşlarında veya temayüz etiği televizyon, radyo, haberleşme, bilgisayar, telekomünikasyon, elektronik, kitle iletişimi, hukuk, işletme, iktisat, maliye, sanat veya kültür alanında en az oniki yıl hizmeti bulunmak,

d) Atanmadan önceki son üç yıl içerisinde herhangi bir siyasi partiye üye veya herhangi bir siyasi partiden aday olmamak,

e) Devlet memuru olmak için aranan şartlara sahip olmak.

İlana göre başvuru yapacaklardan istenilen belgeler ise şöyle sıralandı:

1 - Başvuru dilekçesi (adres ve irtibat telefonu da yer alacaktır)

2 - Özgeçmiş (Temayüz ettiği branşı belirterek)

3 - Nüfus Cüzdan Fotokopisi (T.C. Kimlik numaralı)

4 - Diploma aslı veya Kurumca onaylı sureti. (Postayla yapılacak başvurularda noter tasdiki aranacaktır.)

5 - Sabıka kaydının bulunmadığına dair yazılı beyanı.

6 - Son üç yıl içerisinde herhangi bir siyasi partiye üye veya herhangi bir siyasi partiden aday olmadıklarına dair yazılı beyanı.

memurunyeri

 

Bizi Sosyal Medyada Bulun

Sosyal medya sayfalarımıza üye olarak haberlerimize ulaşmak için aşağıdaki ikonları kullanabilirsiniz.

İçerik Koruması

5846 sayılı Fikir ve Sanat Eserleri Kanunu hükümleri gereğince, Sitemiz içeriğinin izinsiz olarak kopyalanması, alıntı yapılması yasaktır.