logo yeni

calisanlar2 copy

TSE 10000 DENETÇİ ALMAYI PLANLIYOR

Aktif . Yayınlanma Atama ve Yerdeğiştirme

Türk Standartları Enstitüsü Türkiye'de standartların belirlenmesinde güçlü bir aktör olmak için çalışıyor. Eskişehir'de Türk Standartları Enstitüsü ile Eskişehir Ticaret Odası arasında Kalibrasyon İşbirliği Protokolü imzalandı.Protokol töreninde Kurum'a ülke genelindeki projelerde çalıştırılmak üzere 10 bin denetçi alınacağı müjdesi verildi.

TSE Başkanı Hulusi Şentürk şunları söyledi:"Türk Standartları Enstitüsü 1500 personele sahip bir kurum. Bu dahili personelletalepleri karşılayabilmemiz mümkün olmuyor. Yaklaşık 10 bin denetçiyi bu şekilde istihdam etmeyi düşünüyorum.TSE kapsamına giren kimyasından gıdasına, makinesine elektriğine elektroniğine ve tüm sistemlerine kadar çok geniş bir yelpazede hemen hemen her türlü mühendisehizmet verebileceğimiz çok geniş bir alan olacak."

Yeni hedef Dünya Standartları Teşkilatı

Şentürk; "Hedefimiz İSO'nun yani Dünya Standartlar Teşkilatı'nın A grubu üyeliğine girerekTürkiye'nin standartların belirlenmesinde güçlü bir aktör olmasını sağlamak. Burada sadece 6 ülke var. Amerika, Almanya, İngiltere, Fransa, Çin ve Japonya'' dedi.

Bizi Sosyal Medyada Bulun

Sosyal medya sayfalarımıza üye olarak haberlerimize ulaşmak için aşağıdaki ikonları kullanabilirsiniz.

İçerik Koruması

5846 sayılı Fikir ve Sanat Eserleri Kanunu hükümleri gereğince, Sitemiz içeriğinin izinsiz olarak kopyalanması, alıntı yapılması yasaktır.