logo yeni

MÜLKİ İDARE AMİRLERİ NEDEN GÖREVLERİNDEN ALINDI?

Aktif . Yayınlanma Atama ve Yerdeğiştirme

gorevden-uzaklastirmaGeçtiğimiz hafta yayımlanan kararnameyle çoğunluğu Vali Yardımcısı ve Kaymakamlardan oluşan 536 Mülki İdare Amirinin görevden alınmasının nedeni İçişleri Bakanına soruldu.

Milletvekili M. Sezgin TANRIKULU, verdiği soru önergesinde; geçtiğimiz hafta İçişleri Bakanlığınca yayınlanan kararname ile çoğunluğu Vali Yardımcısı ve Kaymakamlardan oluşan 536 Mülki İdare Amirinin görevden alınarak pasif görevlere çekildiğini ve bu kadar büyük çaplı bir görev değişikliğinin bürokrasinin normal işleyişi içerisinde rutin kabul edilemeyeceğinin açık olduğunu belirterek, İçişleri Bakanı Efkan ALA tarafından cevaplandırılmak üzere konuya ilişkin şu soruları sordu:

1. Görevden alınan Mülki idare Amirlerinin büyük bir bölümünün sicillerinin oldukça iyi olduğu ve içlerinden bir kısmının kamu tarafından başarıları nedeniyle defalarca ödüllendirildiği göz önüne alındığında, 536 kişinin görevden alınma gerekçesi nedir?

2. Bu kişiler hakkında Bakanlığınızca açılmış herhangi bir idari soruşturma veya yargı tarafından takip edilen hukuki soruşturma söz konusu mudur?

3. Eğer haklarında hukuki soruşturma yoksa, Bakanlığınızın ‘fişleme’, ‘andıçlama’ çalışması yürüttüğü iddiası doğru mudur?

4. Görevden alınan kişilerin kaçı, bugün alındıkları görevlerine AKP Hükümetleri tarafından atanmıştır?

Sitemizden yapılan alıntılara "memurunyeri.com" şeklinde link verilmesi gereklidir.

memurunyeri

 

Bizi Sosyal Medyada Bulun

Sosyal medya sayfalarımıza üye olarak haberlerimize ulaşmak için aşağıdaki ikonları kullanabilirsiniz.

İçerik Koruması

5846 sayılı Fikir ve Sanat Eserleri Kanunu hükümleri gereğince, Sitemiz içeriğinin izinsiz olarak kopyalanması, alıntı yapılması yasaktır.