logo yeni

OKUL MÜDÜRLERİNİN DEĞERLENDİRMELERİ İPTAL EDİLSİN PROTESTOSU

Aktif . Yayınlanma Atama ve Yerdeğiştirme

degerlendirme2Okul/kurum yöneticilerinin değerlendirilmesine ilişkin kanun hükümlerinin iptali amacıyla açılmış olan davayla ilgili olarak Türk Eğitim-Sen üyelerince protesto gösterisi düzenlendi.

Türk Eğitim-Sen üyeleri Anayasa Mahkemesi önünde toplanıp okul müdürleri için yapılan değerlendirmeleri protesto ederken, protestocu grup 'Adalet İstiyoruz' diye bağırdı.

Türkiye Kamu-Sen ve Türk Eğitim-Sen Genel Başkanı İsmail KONCUK, yapılan değerlendirmelerin iptal edilmesinin isterken konuyla ilgili şu açıklamaları da yaptı:

"Bir kanunla Milli Eğitim Bakanlığı'ndaki 76 bin yöneticinin alın teriyle, dişleriyle, tırnaklarıyla kazandıkları unvanları, sosyal statüleri adeta bir ceket çıkarılır gibi üstlerinden alınmıştır. Dünyanın hiçbir ülkesinde hiç kimse gösteremez ki bir kanunla bir gece de insanların unvanları ellerinden alınmış olsun. Bırakınız demokrasinin ileri olduğu ülkeleri, antidemokratik yönetimlerin olduğu Afrika ülkelerinde dahi böylesine insanlık dışı, demokrasi dışı bir uygulamaya rastlayamazsınız. 76 bin yöneticinin görevleri ellerinden alındı ve bir puanlama yapıldı. Anayasa Mahkemesi bu kanunla ilgili CHP'nin açmış olduğu iptal davasına en başta canla başla sarıldı. Ama daha sonra MEB tarafından çıkartılan bir yönetmelikte güya bir takım kriterler, bir takım ölçütler getirildiği görülünce Anayasa Mahkemesinin de bu dava konusunda biraz gevşek bir duruş içerisine girdiğine maalesef şahit olduk."

Okul müdürlerinin değerlendirmeleri ile ilgili olarak yapılan açıklamanın ardından Anayasa Mahkemesi önüne 'Sadece Adalet İstiyoruz' yazılı dövizler bırakıldı.

memurunyeri

 

Bizi Sosyal Medyada Bulun

Sosyal medya sayfalarımıza üye olarak haberlerimize ulaşmak için aşağıdaki ikonları kullanabilirsiniz.

İçerik Koruması

5846 sayılı Fikir ve Sanat Eserleri Kanunu hükümleri gereğince, Sitemiz içeriğinin izinsiz olarak kopyalanması, alıntı yapılması yasaktır.