logo yeni

KAMUYA KURA İLE 3527 KİŞİ ATANDI

Aktif . Yayınlanma Atama ve Yerdeğiştirme

sehitŞehit ve gazi yakınlarına tanınan istihdam hakkının kullanımı kapsamında ilk atamalar yapıldı. Başbakan Recep Tayyip ERDOĞAN’ın da katıldığı iftar yemeğinde şehit ve gazi yakını olanlar sınavsız iş sahibi oldular.

"Terörle Mücadele Kanunu Kapsamında Kamu Kurum Ve Kuruluşlarında İstihdam Edilecekler Hakkında Yönetmelik" hükümlerinde yapılan düzenleme ile harp veya vazife malulü sayılanların kendilerine veya yakınlarına kamuya sınavsız girme hakkı verilmişti. Kimlerin bu hakka sahip olduğunu öğrenmek için buradaki yazımızı inceleyebilirsiniz.

Toplam 3527 kişi atandı

Devlet Personel Başkanlığından yapılan açıklamada ilk atamalar neticesinde 3527 kişinin bu haktan yararlandırılarak işe yerleştirildiği belirtildi. Atamalar kura şeklinde gerçekleştirilirken , kura çekimi noter huzurunda gerçekleştirilmiş oldu.

İlk il tercihleri dikkate alındı

Başkanlık tarafından yapılan açıklama, bu ilk atamalarda istihdam hakkı sahiplerinin ilk il tercihlerinin dikkate alındığı belirtildi.

Yapılan açıklamaya göre atanan 3527  kişiden 1905 kişi memur, 1499 kişi  hizmetli ve  123 kişi de işçi olarak  kamu kurum ve kuruluşlarına yerleştirildi. Atananların 2335 ‘i erkek, 1192 ‘si ise kadın personelden oluşuyor.

Atama kura sonuçlarına buradan ulaşabilirsiniz.

memurunyeri

 

Bizi Sosyal Medyada Bulun

Sosyal medya sayfalarımıza üye olarak haberlerimize ulaşmak için aşağıdaki ikonları kullanabilirsiniz.

İçerik Koruması

5846 sayılı Fikir ve Sanat Eserleri Kanunu hükümleri gereğince, Sitemiz içeriğinin izinsiz olarak kopyalanması, alıntı yapılması yasaktır.