logo yeni

OGM PERSONELİNE ROTASYON UYGULAMASI DEĞİŞİYOR MU?

Aktif . Yayınlanma Atama ve Yerdeğiştirme

yer-degistirmeOrman Genel Müdürlüğü personelinin, yangınların yaşandığı bu mevsimde rotasyona tabi tutulduğu ve bu durumun çalışanların motivasyonunu bozduğu iddiaları Bakan tarafından cevaplandırıldı.

Milletvekili Levent GÖK tarafından verilen soru önergesinde, Orman ve Su İşleri Bakanı Veysel EROĞLU’na; “Yangın mevsiminin başladığı şu günlerde Orman Genel Müdürlüğünde orman çalışanlarına rotasyon uygulandığından bilgi sahibi misiniz? Çalışanların motivasyonunu bozan bu uygulamanın dayanağı olduğu söylenen yönetmelikte değişiklik yapmayı düşünüyor musunuz?” diye sorulmuştu.

Konuya ilişkin olarak Bakan EROĞLU imzası ile yapılan açıklamada şöyle denildi:

13/10/2013 tarih ve 28794 sayılı Resmi Gazetede yayımlanan Orman Genel Müdürlüğü Personelinin Atama ve Yer Değiştirme Esaslarına İlişkin Yönetmeliğin ilgili hükümleri çerçevesinde rotasyon işlemleri yürütülmektedir. Bu işlem liyakat ve kariyer ilkeleri gözetilerek yapılmakta olup, yönetmelikte herhangi bir değişiklik yapılmayacaktır.

Orman Genel Müdürlüğü Personelinin Atama ve Yer Değiştirme Esaslarına İlişkin Yönetmelik çerçevesinde personeline uygulanacak rotasyon 16.05.2014 tarihinde http://www.ogm.gov.tr adresinde yayımlanmış olup; halen çalışmalar devam etmektedir.

Sitemizden yapılan alıntılara "memurunyeri.com" şeklinde link verilmesi gereklidir.

memurunyeri

 

Bizi Sosyal Medyada Bulun

Sosyal medya sayfalarımıza üye olarak haberlerimize ulaşmak için aşağıdaki ikonları kullanabilirsiniz.

İçerik Koruması

5846 sayılı Fikir ve Sanat Eserleri Kanunu hükümleri gereğince, Sitemiz içeriğinin izinsiz olarak kopyalanması, alıntı yapılması yasaktır.