logo yeni

YENİ BİR NORM KADRO VE YER DEĞİŞTİRME ÇALIŞMASI OLUP OLMADIĞI BAKANA SORULDU

Aktif . Yayınlanma Atama ve Yerdeğiştirme

ogretmen3Türkiye Büyük Millet Meclisine verilen bir soru önergesi ile norm kadro güncellemesi ile yeni bir İl içi isteğe bağlı yer değiştirme işleminin durumu Mili Eğitim Bakanı Nabi AVCI’ya soruldu.

Balıkesir milletvekili Ahmet Duran BULUT tarafından hazırlanan önergeye konuyla ilgili olarakjk şu ifadelere yer verildi:

“2014 Yılı İl İçi İsteğe Bağlı Yer Değiştirme Başvuruları 12-16 Mayıs 2014 tarihleri arasında yapılmıştır. Bu başvuruların öncesinde Millî Eğitim Bakanlığı İnsan Kaynakları Genel Müdürlüğü yayınlamış olduğu yazı da;

‘'Norm Kadro Yönetmeliğinin 18. Maddesinde, “Okul ve kurumların norm kadro sayılarının bu Yönetmelikte yer alan norm kadro kriterleri çerçevesinde değişmesi halinde bu değişikliğe konu olan okul ve kurumların norm kadro sayıları Haziran-Eylül aylarında 16 ve 17 nci maddeler doğrultusunda yeniden belirlenir. Yeni okul ve kurum veya yeni derslik açılması halinde, bu okul ve kurumların norm kadroları Haziran-Eylül ayları beklenmeksizin belirlenir. Bakanlık gerek gördüğü zamanlarda bu aylar dışında da okul ve kurumların norm kadro sayılarını yeniden belirleyebilir.” hükmü yer almaktadır. 6360 ve 6447 sayılı Kanun gereğince 14 ilde büyükşehir belediyesi ve 27 yeni ilçe kurulması, Talim ve Terbiye Kurulunun 07 Temmuz 2009 tarihli 80 sayılı Kararında 20 Şubat 2014 tarih ve 9 sayılı Karar ile yeniden düzenlenme yapılması ve okul/kurumların mevcut bilgilerinde meydana gelen değişikliklerin güncellemesinin yapılması için, İl Milli Eğitim Müdürlüklerindeki MEBBİS yöneticilerince 07-25 Nisan 2014 tarihleri arasında MEBBİS modülünde yer alan Norm Kadro Modülünde işlem yapacaklardır."

Açıklaması doğrultusunda 2014 Yılı İl İçi İsteğe Bağlı Yer Değiştirme Başvuruları öncesinde Nisan ayı içerisinde norm kadro güncellemesine gidilmiştir. Ancak bu sene 6287 sayılı İlköğretim ve Eğitim Kanunu ile Bazı Kanunlarda Değişiklik Yapılmasına Dair Kanun uyarınca okul dönüşümleri devam eden ilkokullarda ve ortaokullarda norm kadrolarda önemli ölçüde değişiklik olacaktır.

Bu sebeplerle haziran sonunda yeniden bir norm kadro güncellenmesi ve akabinde en azından bu yıla mahsus Haziran -Temmuz aylarında "'2. Kez 2014 Yılı İl İçi İsteğe Bağlı Yer Değiştirme İşleminin" gerçekleştirilmesi konusunda Bakanlığınızın yapmış olduğu bir çalışma var mıdır?”

Sitemizden yapılan alıntılara "memurunyeri.com" şeklinde link verilmesi gereklidir.

memurunyeri

 

Bizi Sosyal Medyada Bulun

Sosyal medya sayfalarımıza üye olarak haberlerimize ulaşmak için aşağıdaki ikonları kullanabilirsiniz.

İçerik Koruması

5846 sayılı Fikir ve Sanat Eserleri Kanunu hükümleri gereğince, Sitemiz içeriğinin izinsiz olarak kopyalanması, alıntı yapılması yasaktır.