logo yeni

KYK PERSONELİNİN ATANMASINA VE GÖREVDE YÜKSELMESİNE İLİŞKİN AÇIKLAMA YAPILDI

Aktif . Yayınlanma Atama ve Yerdeğiştirme

personel7Yükseköğrenim Kredi ve Yurtlar Kurumu Genel Müdürlüğü personelinin görevde yükselmesine, görevden alınma ve vekaleten görevlendirilmesine ilişkin hususları da içeren bir soru önergesine verilen cevapta, Bakanlık tarafından bu konulara ilişkin olarak da açıklamalarda bulunuldu.

Gençlik ve Spor Bakanı imzalı yazı ile yapılan açıklamada, şu ifadeler de yer aldı:

Görevde yükselme sınavı

Kamu Kurum ve Kuruluşlarında Görevde Yükselme ve Unvan Değişikliği Esaslarına Dair Genel Yönetmelikte yapılan ve 31/08/2013 tarihli Resmi Gazete’de yayımlanan değişikliklere paralel olarak, Yüksek Öğrenim Kredi ve Yurtlar Kurumu Genel Müdürlüğü Personeli Görevde Yükselme ve Unvan Değişikliği Yönetmeliğiyle ilgili çalışmalara başlanmıştır. Bu çalışmanın sonuçlandırılmasını müteakip, Yurt Müdürlüğü ve Yurt Müdür Yardımcılığı unvanları için görevde yükselme sınavlarının açılması planlanmaktadır.

Vekaleten görevlendirmeler

Yüksek Öğrenim Kredi ve Yurtlar Kurumu Genel Müdürlüğünce, 2012-2013 yılları arasında vekaleten görevlendirilen personel sayısı 3 olup, bu işlem 657 sayılı Devlet Memurları Kanununun 86 ncı maddesine istinaden hizmet gereği gerçekleştirilmiştir.

Naklen atamalar

YURTKUR’da, 31 Aralık 2009 ile 1 Ocak 2012 yılları arasında toplam 209 personelin nakil işlemi yapılmıştır. Bunlardan 193 adedi 657 sayılı Devlet Memurları Kanunu’nun 76’ncı maddesine, (yurtların ayrıştırılması, eş ve sağlık durumu, personelin tayin talepleri ve benzeri gerekçelerle) 11 adedi Teftiş Kurulu Başkanlığı raporlarına ve 5 adedi ise mahkeme kararlarına istinaden gerçekleştirilmiştir.

2 Ocak 2012’den günümüze kadar ise toplam 326 personelin nakil işlemi yapılmıştır. Bunlardan 288 adedi 657 sayılı Devlet Memurları Kanunu’nun 76’ncı maddesine, (yurtların ayrıştırılması, eş ve sağlık durumu, personelin tayin talepleri ve benzeri gerekçelerle) 25 adedi Teftiş Kurulu Başkanlığı raporlarına, 5 adedi mahkeme kararlarına ve 8 adedi de tayin onayı iptaline istinaden gerçekleştirilmiştir.

2013 yılının Ağustos ve Eylül aylarını kapsayan dönemde ilgili mevzuat çerçevesinde ve hizmet gereği olarak, Türkiye genelinde bulunan 370 yurdun 73 adedine ait müdürlüklere (1 adedi Teftiş Kurulu Başkanlığı Raporuna istinaden) ve birinin de müdür yardımcılığına, 657 sayılı Devlet Memurları Kanunu’nun 76’ncı maddesine istinaden, atama gerçekleştirilmiştir.

Sitemizden yapılan alıntılara "memurunyeri.com" şeklinde link verilmesi gereklidir.

memurunyeri

Bizi Sosyal Medyada Bulun

Sosyal medya sayfalarımıza üye olarak haberlerimize ulaşmak için aşağıdaki ikonları kullanabilirsiniz.

İçerik Koruması

5846 sayılı Fikir ve Sanat Eserleri Kanunu hükümleri gereğince, Sitemiz içeriğinin izinsiz olarak kopyalanması, alıntı yapılması yasaktır.