logo yeni

İSTİSNAİ MEMURLARIN BAŞKA KADROLARA GEÇMESİ

Aktif . Yayınlanma Atama ve Yerdeğiştirme

istisnai-memur2Kamu kurum ve kuruluşlarının istisnai memur kadrolarında görev yapanların, kurum içerisinde ya da başka kurumlardaki diğer kadrolara naklen ya da yeniden atanmaları da mümkündür.

İstisnai memurların görevlerinden ayrıldıktan sonra ya da ayrılmadan başka kadrolara ya da kurumlara geçmek istemeleri durumunda aranacak sınav, bekleme süresi, muvafakat verilmesi gibi şartlar, geçilecek kadro ve kuruma göre değişiklik gösterebilmektedir.

İstisnai memurlar;

**Kendi kurumlarında ya da başka kurumlarda durumlarına uygun başka memur kadrolarına naklen atanabilirler.

**399 sayılı Kanun Hükmünde Kararname eki 2 sayılı cetvelde yer alan sözleşmeli pozisyonlardan birine atanmak isterlerse, sınav şartı aranmaksızın bu pozisyonlara atanabilirler.

**Başka bir kurumdaki memur kadrosuna geçmek isterlerse, görev yaptıkları kurumun muvafakat vermesi gerekir.

**Başka bir kurumdaki istisnai memur kadrosuna geçmek isterlerse, görev yaptıkları kurumdan muvafakat alınmasına gerek yoktur.

**Görev ayrıldıktan sonra, istisnai olmayan bir memur kadrosuna atanmak isterlerse, 657 sayılı Kanunda belirtilen süreler kadar beklemeleri gerekir.

**Görevden ayrıldıktan sonra, yeniden istisnai bir kadroya atanmak isterlerse, belli bir süre beklemeleri gerekmez.

Bu yazıya ait tüm haklar memurunyeri.com'a aittir. "memurunyeri.com" şeklinde link verilmesi kaydıyla içerik kullanılabilir. Link vermeden yapılan alıntılar için yasal takip yapılacaktır.©

memurunyeri

 

Bizi Sosyal Medyada Bulun

Sosyal medya sayfalarımıza üye olarak haberlerimize ulaşmak için aşağıdaki ikonları kullanabilirsiniz.

İçerik Koruması

5846 sayılı Fikir ve Sanat Eserleri Kanunu hükümleri gereğince, Sitemiz içeriğinin izinsiz olarak kopyalanması, alıntı yapılması yasaktır.