logo yeni

calisanlar2 copy

ZORUNLU ROTASYON YENİDEN GÜNDEME GELECEK Mİ?

Aktif . Yayınlanma Atama ve Yerdeğiştirme

nakilBu yılın başlarında gündeme gelen tecrübeli memurların doğuya tayin edilmesi ve yerlerine yeni memurların atanması şeklindeki rotasyon uygulaması, sendikalardan gelen tepkiler ve seçim sürecine girilmesi gibi nedenlerle rafa kaldırılmıştı.

Ancak, son günlerde, özellikle Kamu Personeli Danışma Kurulu toplantısının yapılmasına az bir süre kala, rotasyon uygulamasının yeniden gündeme getirileceği, bu amaçla halen gündemde olan bir torba yasa tasarısına ekleme yapılacağı şeklinde söylentiler yeniden konuşulmaya başlandı.

Rotasyonun yeniden gündeme geleceği söylentileri, TBMM’ nde verilen bir yazılı soru önergesine de konu edildi. İstanbul milletvekili Kadir Gökmen ÖĞÜT tarafından verilen soru önergesinde şu hususlara yer verildi:

“Daha önceleri de tartışılan “tecrübeli memura rotasyon” uygulamasının AKP’nin geçtiğimiz haftalarda gerçekleşen Kızılcahamam kampında yeniden gündeme geldiği haberleri kamuoyuna yansımış; bazı milletvekillerinin, Doğu ve Güneydoğu’ya yeni memurlar yerine tecrübeli kamu görevlileri ve öğretmenlerin atanmasına yönelik istekleri Başbakan’a ilettiği iddia edilmiştir.

Bu doğrultuda;

1) Hükümetin gündeminde tecrübeli memurlara rotasyon planı var mıdır?

2) Tecrübeli memurdan kastedilen nedir; hangi kamu kurum ve kuruluşlarının dahil edilmesi düşünülmektedir?

3) İlgili çalışmanın kadın istihdamı, doğum izni ve taşeron işçiliği konularını kapsayan yasa tasarısının içine yerleştirileceği doğru mudur?”

Sitemizden yapılan alıntılara "memurunyeri.com" şeklinde link verilmesi gereklidir.

memurunyeri

Bizi Sosyal Medyada Bulun

Sosyal medya sayfalarımıza üye olarak haberlerimize ulaşmak için aşağıdaki ikonları kullanabilirsiniz.

İçerik Koruması

5846 sayılı Fikir ve Sanat Eserleri Kanunu hükümleri gereğince, Sitemiz içeriğinin izinsiz olarak kopyalanması, alıntı yapılması yasaktır.