logo yeni

DOKTORLARIN TAYİN DİLEKÇESİ KABUL EDİLMİYOR MU?

Aktif . Yayınlanma Atama ve Yerdeğiştirme

doktorİstanbul milletvekili Sezgin TANRIKULU, Sağlık Bakanlığı bünyesinde çalışan doktorların tayin işlemlerinde yaşanan sıkıntıları dile getirdi.

Tanrıkulu konuyla ilgili olarak hazırladığı önergede, “tayin olmak isteyen doktorların dilekçesinin yaşanan karmaşa ve tam günle ilgili kimin ne yapacağını bilmemesi nedeniyle bakanlıkça kabul edilmediğini” iddia ederken, Sağlık Bakanı Mehmet MÜEZZİNOĞLU’na şu soruları yöneltti:

1. Doktorların tayin işlemleri şu anda nasıl yapılmaktadır? Tayin dilekçesi vermek isteyen doktor Kamu Hastaneleri Birliği’ne mi, İl Müdürlüğüne mi ya da Sağlık Bakanlığı’na mı dilekçe vermektedir?

2. Tam gün yasasıyla ilgili yeni düzenleme ne zaman çıkarılacaktır? Hükümetinizin ilk göreve başladığında çıkarılan tam gün yasasıyla kaç muayenehane kapatılmıştır?

3. Sizin göreve gelmenizle alınan karar doğrultusunda muayenehane açılmasına izin verilmiştir. Kaç muayenehane açılmıştır?

4. Ankara Numune Hastanesi’nin kapatılması gündemde midir? Büyük yetersizlikler için hizmet vermeye çalışan ve 10 yıllık dönemde desteklenmeyen hastanenin başka yere taşınması yönünde bir çalışma var mıdır?

5. Sezaryen ve normal doğum puanları geçtiğimiz yıl değiştirilmiş performans puanları normal doğumda artmıştır. Bu doğrultuda kaç normal doğum, kaç sezaryen olmuştur? Normal doğumda ölüm oranı nasıldır?

6. Hastanelerde kürtaj işlemi yapılmakta mıdır? Kürtajla ilgili yeni bir çalışmanız var mıdır?

Sitemizden yapılan alıntılara "memurunyeri.com" şeklinde link verilmesi gereklidir.

memurunyeri

Bizi Sosyal Medyada Bulun

Sosyal medya sayfalarımıza üye olarak haberlerimize ulaşmak için aşağıdaki ikonları kullanabilirsiniz.

İçerik Koruması

5846 sayılı Fikir ve Sanat Eserleri Kanunu hükümleri gereğince, Sitemiz içeriğinin izinsiz olarak kopyalanması, alıntı yapılması yasaktır.