logo yeni

calisanlar2 copy

MEB ŞUBE MÜDÜRÜ ATAMALARINDA YENİ BİR TAKTİK Mİ?

Aktif . Yayınlanma Atama ve Yerdeğiştirme

meb-soruMillî Eğitim Bakanlığı, Taşra Teşkilatında görev yapan il ve ilçe şube müdürlerinin yer değişikliğine bağlı atanmaları konusunda Yönetmelik değişikliği yaptı.

Millî Eğitim Bakanlığı Taşra Teşkilatı Yöneticilerinin Yer Değiştirme Suretiyle Atanmaları Hakkında Yönetmelikte yapılan değişiklikle, il ve ilçe şube müdürlerinin yer değiştirme suretiyle atanmalarında uygulanan il ya da ilçe sınırlaması kaldırıldı.

Yönetmelik değişikliği ile; il millî eğitim şube müdürlerinin  ilçe millî eğitim şube müdürlüklerine,  ilçe milli eğitim şube müdürlerinin ise  il milli eğitim şube müdürlüklerine atanmak üzere yer değişikliği talebinde bulunması sağlanmış oldu.

Eski düzenleme: “İl milli eğitim şube müdürleri il milli eğitim şube müdürlüklerine; ilçe milli eğitim şube müdürleri ise ilçe milli eğitim şube müdürlüklerine atanmak için yer değişikliği tercihinde bulunabilir.”

Yeni düzenleme: “İl millî eğitim şube müdürleri, il ve ilçe millî eğitim şube müdürlüklerine, ilçe milli eğitim şube müdürleri, ilçe ve il milli eğitim şube müdürlüklerine atanmak üzere yer değişikliği tercihinde bulunabilir.”

Bugün yürürlüğe giren Yönetmelik değişikliği ile, Yönetmelik eki “Ek-2 Hizmet Bölgeleri ve Hizmet Puanları Çizelgesi”nde hizmet bölgeleri içerisinde yer alan bazı ilçeler ilgili bölümden çıkarıldı.

Yürürlüğe giren Yönetmelik:

MİLLÎ EĞİTİM BAKANLIĞI TAŞRA TEŞKİLATI YÖNETİCİLERİNİN YER DEĞİŞTİRME SURETİYLE ATANMALARI HAKKINDA YÖNETMELİKTE DEĞİŞİKLİK YAPILMASINA DAİR YÖNETMELİK

MADDE 1 – 4/7/2013 tarihli ve 28697 sayılı Resmî Gazete’de yayımlanan Millî Eğitim Bakanlığı Taşra Teşkilatı Yöneticilerinin Yer Değiştirme Suretiyle Atanmaları Hakkında Yönetmeliğin 8 inci maddesinin üçüncü fıkrasının ikinci cümlesi aşağıdaki şekilde değiştirilmiştir.

“İl millî eğitim şube müdürleri, il ve ilçe millî eğitim şube müdürlüklerine, ilçe milli eğitim şube müdürleri, ilçe ve il milli eğitim şube müdürlüklerine atanmak üzere yer değişikliği tercihinde bulunabilir.”

MADDE 2 – Aynı Yönetmelik eki Ek-2 Hizmet Bölgeleri ve Hizmet Puanları Çizelgesinde Mersin ilinin 1 inci hizmet bölgesine dahil ilçeleri arasında yer alan “Silifke” ibaresi ile Diyarbakır ilinin 5 inci hizmet bölgesine dahil ilçeleri arasında yer alan “Akköy” ve “Honaz” ibareleri yürürlükten kaldırılmıştır.

MADDE 3 – Bu Yönetmelik yayımı tarihinde yürürlüğe girer.

MADDE 4 – Bu Yönetmelik hükümlerini Millî Eğitim Bakanı yürütür.

Sitemizden yapılan alıntılara "memurunyeri.com" şeklinde link verilmesi gereklidir.

memurunyeri

Bizi Sosyal Medyada Bulun

Sosyal medya sayfalarımıza üye olarak haberlerimize ulaşmak için aşağıdaki ikonları kullanabilirsiniz.

İçerik Koruması

5846 sayılı Fikir ve Sanat Eserleri Kanunu hükümleri gereğince, Sitemiz içeriğinin izinsiz olarak kopyalanması, alıntı yapılması yasaktır.