logo yeni

ZİHİNSEL ENGELLİLER ÖĞRETMENİ AÇIĞI KAPATILIYOR

Aktif . Yayınlanma Atama ve Yerdeğiştirme

rehabilitasyonMilli Eğitim Bakanlığı tarafından yapılan açıklamada, Zihinsel Engelliler Sınıf Öğretmeni ihtiyacını önemli ölçüde ortadan kaldıracak yeni bir kurs açılacağı belirtildi.

Milli Eğitim Bakanı Nabi AVCI imzası ile yapılan açıklamada, Zihinsel Engelliler Sınıf Öğretmeni ihtiyacını karşılamak amacıyla açılan kurslara 2010 sınıf öğretmeninin müracaat ettiği, bu kursların bir kısmının tamamlandığı ve bir kısmı da devam ettiği belirtilerek, önümüzdeki süreçte öğretmen ihtiyacını önemli ölçüde ortadan kaldıracak yeni kurs açılmasının düşünüldüğü ifade edildi.

Açıklamada şu hususlara da yer verildi:

**Ülkemizde son yıllarda eğitim öğretim verilen engelli birey sayısındaki artışa paralel olarak öğretmen ihtiyacı da artmaktadır.

**Üniversitelerin ilgili bölümlerinden yeterli mezun oluncaya kadar, sınıf öğretmenliği bölümünden mezun olanlara Zihinsel Engelliler Sınıf Öğretmenliği kursu düzenlenerek ihtiyaç giderilmeye çalışılmaktadır.

**Bakanlığa bağlı özel eğitim okulları ile özel eğitim rehabilitasyon merkezlerinin öğretmen ihtiyacının karşılanması amacıyla, sınıf öğretmenliği mezunlarına 160 saat süreli 9 hizmetiçi eğitim programı açılmıştır.

**2010 öğretmenin müracaat ettiği bu kursların bir kısmı tamamlanmış, bir kısmı da devam etmektedir.

Açıklama ekinde yer alan;

-2011-2012 eğitim öğretim yılı itibariyle iller bazında özel eğitim ve rehabilitasyon merkezi kurum sayılarına,

-Eğitim gören kursiyer sayılarına,

-Öğretmen sayılarına

ulaşmak için TIKLAYINIZ.

memurunyeri

Bizi Sosyal Medyada Bulun

Sosyal medya sayfalarımıza üye olarak haberlerimize ulaşmak için aşağıdaki ikonları kullanabilirsiniz.

İçerik Koruması

5846 sayılı Fikir ve Sanat Eserleri Kanunu hükümleri gereğince, Sitemiz içeriğinin izinsiz olarak kopyalanması, alıntı yapılması yasaktır.