logo yeni

KADROYA GEÇECEK SÖZLEŞMELİLERİN KURUMLARI VE SAYISI

Aktif . Yayınlanma Atama ve Yerdeğiştirme

kadro2

Devlet Personel Başkanlığı, Başbakan Recep Tayyip ERDOĞAN' ın kadroya geçirilecek sözleşmeli personel sözlerine yaptığı duyuru ile açıklık getirdi.

Kurumdan yapılan duyuruya göre kadroya geçirilecek kurumlar ve sözleşmeli personel sayıları;

"Başbakanımız Sayın Recep Tayyip ERDOĞAN, 96 bin 500 sözleşmeli personele kadro müjdesi verdi.

Sayın Başbakanımızın; 25 Haziran 2013 tarihinde Grup toplantısında yaptığı açıklamada; "25 Haziran 2013 tarihi itibariyle yani bugün, bundan sonrası geçerli değil, bugün itibariyle, geçmişe yönelik görevde bulunan, 657 sayılı kanunun 4-B maddesine göre çalışan sözleşmeli personel, 5393 sayılı Belediye Kanunu'nun 49. maddesine göre çalışan sözleşmeli personel ve 4924 sayılı kanun hükümlerine göre çalışan sözleşmeli sağlık personeli, devlet memuru kadrosuna geçebilecek. Bu kapsamda 96 bin 500 personel bulunuyor. Buna ilişkin yasal düzenlemeyi bu yasama döneminde yapmış olacağız" dedi.

Bu çerçevede ,kadroya geçiş düzenlemesinden yararlanacaklar ve sayısı :

1. 657 sayılı Devlet Memurları Kanunun 4/B’ maddesine göre çalışan Sözleşmeli personel : 72.485
2. 4924 sayılı Kanuna göre tabi sözleşmeli sağlık personeli: 772 Kişi
3. 5393 sayılı Belediye Kanunu'nun 49. maddesine göre çalışan sözleşmeli personel(İl özel idareleri ,belediyeler ve bağlı kuruluşları ile mahalli idare birliklerindeki sözleşmeli personel ) : 23.248 kişi"

memurunyeri

Bizi Sosyal Medyada Bulun

Sosyal medya sayfalarımıza üye olarak haberlerimize ulaşmak için aşağıdaki ikonları kullanabilirsiniz.

İçerik Koruması

5846 sayılı Fikir ve Sanat Eserleri Kanunu hükümleri gereğince, Sitemiz içeriğinin izinsiz olarak kopyalanması, alıntı yapılması yasaktır.