logo yeni

DİYANET İŞLERİ BAŞKANLIĞININ VEKİL PERSONELİNE KADRO VERİLİYOR

Aktif . Yayınlanma Atama ve Yerdeğiştirme

vaiz2Dün Meclis Başkanlığına sunulan Torba Kanun Teklifi, Diyanet İşleri Başkanlığında vekil imam, vekil müezzine kayyım ve Başkanlığa bağlı Kur’an kurslarında vekil olarak öğreticilik yapanların kadroya geçirilmesini öngörüyor.

AKP Milletvekilleri tarafından hazırlanan Torba Kanun Teklifi 633 sayılı Diyanet İşleri Başkanlığı Kuruluş ve Görevleri Hakkında Kanuna da bazı ek ve değişiklikler getiriyor.

Yapılan düzenlemeler arasında; vekil imam, vekil müezzine kayyım ve Başkanlığa bağlı Kur’an kurslarında vekil olarak öğreticilik yapanlardan, maddenin yürürlüğe girdiği tarih itibarıyla görevde bulunanların, üç ay içinde müracaat etmeleri halinde, yeterlilik belgesine sahip olmaları koşuluyla ilgili kadrolara hiç bir sınırlamaya bağlı olmaksızın atanmaları öngörülüyor.

Kanun Teklifindeki ilgili düzenleme

MADDE 4—633 sayılı Kanuna aşağıdaki geçici madde eklenmiştir.

“GEÇİCİ MADDE 18- 1/1/2005 tarihinden itibaren vekil imam, vekil müezzin kayyım ve Başkanlığa bağlı Kur’an kurslarında vekil olarak öğreticilik yapanlardan, bu maddenin yürürlüğe girdiği tarih itibarıyla görevde bulunanlar, bu maddenin yürürlüğe girdiği tarihten itibaren üç ay içinde müracaat etmeleri halinde, yeterlilik belgesine sahip olmaları koşuluyla

Başkanlık tarafından ilgili kadrolara hiç bir sınırlamaya bağlı olmaksızın atanırlar.”

Bu yazıya ait tüm haklar Memurunyeri.com'a aittir. "memurunyeri.com" şeklinde link verilmesi kaydıyla içerik kullanılabilir. Link vermeden yapılan alıntılar için yasal takip yapılacaktır. ©

memurunyeri

Bizi Sosyal Medyada Bulun

Sosyal medya sayfalarımıza üye olarak haberlerimize ulaşmak için aşağıdaki ikonları kullanabilirsiniz.

İçerik Koruması

5846 sayılı Fikir ve Sanat Eserleri Kanunu hükümleri gereğince, Sitemiz içeriğinin izinsiz olarak kopyalanması, alıntı yapılması yasaktır.