logo yeni

RE’SEN ATAMALAR VE EMEKLİLİĞE YANSITILMAYAN DÖNERSERMAYELER MECLİS GÜNDEMİNDE

Aktif . Yayınlanma Atama ve Yerdeğiştirme

para6Sağlık Bakanlığı tarafından re’sen yapılan atamalar ve araştırmacı kadrosuna atanarak mağdur edilen personelin durumu ile döner sermaye ödemelerinin emekliliğe yansıtılmamasının yarattığı sıkıntılar Mecliste soru önergesine konu edildi.

Milletvekili Erkan AKÇAY tarafından verilen ve Sağlı Bakanı Mehmet MÜEZZİNOĞLU tarafından cevaplandırılması istenen soru önergesinde şu sorulara cevap arandı:

1- Döner sermayeden alınan ücretlerin emekliliğe yansıtılmaması sonucu doktor yaklaşık 1500 TL, hemşire yaklaşık 1000 TL emekli maaşı almaktadır. Sağlık çalışanlarının bu mağduriyetini gidermek için döner sermayelerin emekliliğe yansıtılmasına yönelik bir çalışma yapmayı düşünüyor musunuz?

2- Çalışanların fikri alınmadan yapılan res’en atamalarla binlerce, Sağlık Bakanlığı çalışanı mağdur edilmiştir. Araştırmacı kadrosuna atananlar mali ve özlük hakları yönünden mağdur edilmişlerdir. Araştırmacı kadrosuna atananların bu mağduriyetini gidermeyi düşünüyor musunuz?”

memurunyeri

Bizi Sosyal Medyada Bulun

Sosyal medya sayfalarımıza üye olarak haberlerimize ulaşmak için aşağıdaki ikonları kullanabilirsiniz.

İçerik Koruması

5846 sayılı Fikir ve Sanat Eserleri Kanunu hükümleri gereğince, Sitemiz içeriğinin izinsiz olarak kopyalanması, alıntı yapılması yasaktır.