logo yeni

EMNİYETTE TERFİLER TAMAM

Aktif . Yayınlanma Atama ve Yerdeğiştirme

emniyet1Emniyet Genel Müdürlüğü, 06-07 Mayıs 2013 tarihlerinde Yüksek Değerlendirme Kurulunun 2013 yılı itibari ile bir üst rütbeye terfi için gerekli şartları taşıyan rütbeli personelin terfilerini değerlendirmek üzere toplandığını bildirdi.

Yüksek Değerlendirme Kurulunun, Emniyet Amiri rütbesinden 2. Sınıf Emniyet Müdürü rütbesine kadar olan personelin terfi durumlarının değerlendirilmesini, mevzuatta yer alan liyakat tanımındaki soruşturma, ceza ve ödülün yanı sıra, performans değerlendirme puanlarını da göz önünde bulundurarak karara bağladığı öğrernildi.

Kurulun, 878 Emniyet Amiri, 725 4. Sınıf Emniyet Müdürü, 337 3. Sınıf Emniyet Müdürü ve 108 2. Sınıf Emniyet Müdürü olmak üzere toplam 2048 personelin bir üst rütbeye terfi durumlarını değerlendirdiği öğrenildi.

Yapılan değerlendirme ve alınan kararlar sonucunda;

• 725 Emniyet Amiri’nin 4. Sınıf Emniyet Müdürü rütbesine terfi ettirilmesine,

• 595 4. Sınıf Emniyet Müdürü’nün 3. Sınıf Emniyet Müdürü rütbesine terfi ettirilmesine,

• 295 3. Sınıf Emniyet Müdürü’nün 2. Sınıf Emniyet Müdürü rütbesine terfi ettirilmesine,

• 86 2. Sınıf Emniyet Müdürü’nün 1. Sınıf Emniyet Müdürü rütbesine terfi ettirilmesine, karar verildiği Emniyet Genel Müdürlüğü tarafından açıklandı.

 

Bizi Sosyal Medyada Bulun

Sosyal medya sayfalarımıza üye olarak haberlerimize ulaşmak için aşağıdaki ikonları kullanabilirsiniz.

İçerik Koruması

5846 sayılı Fikir ve Sanat Eserleri Kanunu hükümleri gereğince, Sitemiz içeriğinin izinsiz olarak kopyalanması, alıntı yapılması yasaktır.