logo yeni

EYLÜL AYINDA ATANAN ÖĞRETMENLER İÇİN YER DEĞİŞTİRME TEKLİFİ

Aktif . Yayınlanma Atama ve Yerdeğiştirme

Balıkesir milletvekili Ahmet Duran BULUT, 2012 yılı Eylül ayında ataması yapılan öğretmenlerin özür durumuna bağlı yer değişikliği başvurularında kapsama alınmalarını önerirken, konuyla ilgili olarak çalışma yapılmasının düşünülüp düşünülmediği hususunu Milli Eğitim Bakanı Nabi AVCI’ya sordu.

Bulut, konuyla ilgili olarak hazırladığı önergesinde şu ifadelere yer verdi:   

“Öğretmen Atama ve Yer Değiştirme Yönetmeliği hükümleri çerçevesinde özür durumuna bağlı yer değişikliği başvurularında atamaya esas hizmet süresinin hesaplanmasında 31 Ağustos baz alınırsa, 2012 yılında ilk atama yoluyla atanan 40 bin öğretmen eylül ayında atandığı ve eylülde göreve başladığı için bir yılı doldurmamış olacaklar ve Bir yılı da doldurmadıkları için tayin başvurusunda bulunamayacaklardır.

2012 yılı içerisinde tüm atama çeşitlerine göre atanıp hâlen öğretmen kadrolarında bulunanlardan, bulunduğu ilde ya da eğitim kurumunda 31 Ağustos tarihi itibarıyla en az 1 (bir) yıl sureyle öğretmenlik yapmış olanlar yer değiştirme başvurusunda bulunabileceklerdir.

Yönetmeliğin ilgili bölümü “30 Eylül tarihi itibarıyla en az 1 (bir) yıl süreyle öğretmenlik yapmış olanlar yer değiştirme başvurusunda bulunabileceklerdir.” şeklinde düzenlenirse sıkıntı olmayacaktır. 2012 Eylül ayında ilk atama yoluyla atanıp, Eylül ayında göreve başlayan öğretmenlerin mağduriyet yaşamaması için ilgili yönetmeliğin değiştirilmesi konusunda çalışmalarınız olacak mıdır?”

Bizi Sosyal Medyada Bulun

Sosyal medya sayfalarımıza üye olarak haberlerimize ulaşmak için aşağıdaki ikonları kullanabilirsiniz.

İçerik Koruması

5846 sayılı Fikir ve Sanat Eserleri Kanunu hükümleri gereğince, Sitemiz içeriğinin izinsiz olarak kopyalanması, alıntı yapılması yasaktır.