logo yeni

2013 YILINDA HANGİ KURUM NE KADAR MEMUR ALACAK?

Aktif . Yayınlanma Atama ve Yerdeğiştirme

2b arazisinde calisanKamu kurum ve kuruluşlarına 2013 yılında verilen açıktan atama izinlerinin kurum bazında dağılımları belli oldu.

2013 yılı Bütçe Kanununda, yükseköğretim kurumları, serbest memur kadrolarına 2012 yılında emeklilik, ölüm, istifa veya nakil sonucu ayrılan memur sayısının yüzde 50'sini geçmeyecek şekilde açıktan veya nakil suretiyle atama yapabileceği hüküm altına alınmıştı. Bu şekilde memur ihtiyacını karşılayamayacak yükseköğretim kurumları için ilave 5 bin adet atama izni verilebilecekti.

Ayrıca, 2013 Bütçe Kanunu ile 190 sayılı Kanun Hükmünde Kararname kapsamındaki kamu idare, kurum ve kuruluşları serbest memur kadrolarına, 2012 yılında emeklilik, ölüm, istifa veya nakil sonucu ayrılan memur sayısının yüzde 50'sini geçmeyecek şekilde açıktan veya nakil suretiyle atama yapabileceği ve bu sınırlar içinde memur ihtiyacını karşılayamayacak söz konusu idare, kurum ve kuruluşlara ilave 65 bin adet atama izni verilebileceği de hükme bağlanmıştı.

Açıklanan 2013 yılı kontenjanlarına göre, en fazla izin (37.706) ile Milli Eğitim Bakanlığına verilirken, onu sırayla (6627) ile Sağlık Bakanlığı ve bağlı kuruluşları ve (4310) ile Adalet Bakanlığı izledi.

Bütçe Kanunu ile verilen bu toplu atama izni rakamlarının kurumlar bazında dağılımını ve 2013 yılında hangi kurumun ne kadar memur alacağını öğrenmek için BURAYA, onay yazısı için BURAYA tıklayınız.

Bu yazıya ait tüm haklar Memurunyeri.com'a aittir. "memurunyeri.com" şeklinde link verilmesi kaydıyla içerik kullanılabilir. Link vermeden yapılan alıntılar için yasal takip yapılacaktır. ©

Bizi Sosyal Medyada Bulun

Sosyal medya sayfalarımıza üye olarak haberlerimize ulaşmak için aşağıdaki ikonları kullanabilirsiniz.

İçerik Koruması

5846 sayılı Fikir ve Sanat Eserleri Kanunu hükümleri gereğince, Sitemiz içeriğinin izinsiz olarak kopyalanması, alıntı yapılması yasaktır.