logo yeni

GÖREVLERİNE SON VERİLEN ÖĞRETMENLER GERİ DÖNÜYOR

Aktif . Yayınlanma Atama ve Yerdeğiştirme

Eğitim Fakültesi Güzel Sanatlar Eğitimi Bölümlerinin çeşitli programlarından mezun olup KPSS sonucunda Teknoloji ve Tasarım Öğretmeni olarak atananların bazıları, mezun oldukları programların Teknoloji ve Tasarım Öğretmenliğine kaynak olmadığı gerekçesiyle görevden alınmıştı.

Eğitim Fakültesi Güzel Sanatlar Eğitimi Bölümü Resim-İş Öğretmenliği Programı mezunu olan ve KPSS puanı ile ortaokul Teknoloji ve Tasarım Öğretmeni olarak atanıp göreve başlayan bazı öğretmenlerin,  Talim ve Terbiye Kurulunun 80 sayılı kararına göre mezun olduğu yükseköğretim programlarının Teknoloji ve Tasarım Öğretmenliğine kaynak olmadığı gerekçe gösterilerek, atamalarının iptal edilerek görevlerine son verilmesi üzerine açılan davalarda, göreve son verme işlemlerinin yürütülmesinin durdurulmasına karar veriliyor.

Bu davalardan biri de Mardin İdare Mahkemesinde açıldı. Konuyu değerlendiren Mahkeme 05.03.2013 tarih ve 2013/185 Esas sayılı kararı ile göreve son verme işleminde hukuka uyarlık görmeyerek, işlemin yürütülmesinin durdurulmasına karar verdi.

Söz konusu Mahkeme Kararı için tıklayınız…

Bizi Sosyal Medyada Bulun

Sosyal medya sayfalarımıza üye olarak haberlerimize ulaşmak için aşağıdaki ikonları kullanabilirsiniz.

İçerik Koruması

5846 sayılı Fikir ve Sanat Eserleri Kanunu hükümleri gereğince, Sitemiz içeriğinin izinsiz olarak kopyalanması, alıntı yapılması yasaktır.