logo yeni

calisanlar2 copy

NORM KADRO ATAMALARINDA SINAV PUANININ ÖNEMİ

Aktif . Yayınlanma Atama ve Yerdeğiştirme

Bir lisede görev yaparken norm kadro fazlası sayılan Biyoloji Öğretmeninin, norm kadro fazlası sayılmasına ilişkin işlemin iptali için yaptığı başvurunun reddedilmesi üzerine açıklan davada, Mahkeme “sınav puanı”na dikkat çekerek, işlemin iptaline karar verdi.

Davaya bakan Manisa 1. İdare Mahkemesi, iptal Kararında; “… davacının görev yaptığı eğitim kurumunun genel lise olarak eğitim-öğretim hizmetini sürdürürken, 6/5/2010  tarih ve 3669 sayılı Genelge doğrultusunda 2010-11 eğitim-öğretim yılında Anadolu Lisesine dönüştürüldüğü ve Uşak Merkez İzzettin Çalışlar Anadolu Lisesi adını aldığı, 21/10/2011 tarihli norm kadro tespit çizelgesine göre biyoloji branşının ders saatinin 27 normu 1 olarak belirlendiği, Anadolu Lisesi Seçme Sınav puanı ile okula atanan davacının 199 hizmet puanı aldığı, diğer öğretmen …’ın sınav puanının bulunmadığı, hizmet puanının ise 211 olduğu, davacının hizmet puanı düşük olduğundan norm kadro fazlası bırakıldığı anlaşılmaktadır.

Bu durumda, Anadolu Lisesine dönüştürülen İzzettin Çalışlar Lisesinde sınav puanı ile görev yapan davacının, sınav puanı bulunmayan diğer biyoloji öğretmeni ile birlikte değerlendirilerek norm kadro tespit çizelgesine göre hizmet puanı düşük olduğu nedeniyle norm kadro fazlası bırakılmasına dair işlemde hukuka uyarlık bulunmamaktadır.” ifadelerine yer verildi.

Söz konusu Mahkeme Kararı için tıklayınız ...

Bizi Sosyal Medyada Bulun

Sosyal medya sayfalarımıza üye olarak haberlerimize ulaşmak için aşağıdaki ikonları kullanabilirsiniz.

İçerik Koruması

5846 sayılı Fikir ve Sanat Eserleri Kanunu hükümleri gereğince, Sitemiz içeriğinin izinsiz olarak kopyalanması, alıntı yapılması yasaktır.