logo yeni

MANİSA'DAKİ TORPİL İDDİALARI MECLİS'E TAŞINDI

Aktif . Yayınlanma Atama ve Yerdeğiştirme

İstanbul milletvekili Oktay EKŞİ, Sözcü gazetesinde Uğur DÜNDAR tarafından dile getirilen kayırmacılık ile ilgili iddiaları soru önergesine konu ederek Meclis’e taşıdı.

Uğur DÜNDAR yazısında çeşitli Ak Parti il yöneticilerinin ve yakınlarının hastanelere atanmaları ile ilgili iddiaları dile getirmişti.

Oktay EKŞİ’nin, Dündar’ın yazısından alıntı yaparak soru önergesine konu yaptığı iddialar şu şekilde:

1) Sözcü gazetesinin 21 Şubat 2013 tarihli sayısında çıkan Uğur Dündar imzalı yazıda ileri sürüldüğü gibi, Manisa AKP İl Teşkilatı Yöneticilerinin yakını olmak dışında bir nitelikleri bulunmayan futbol antrenörü, fırıncı, kırtasiyeci, kahvehaneci, öğretmen gibi meslek ve uğraş sahibi kişiler yörede bulunan Sağlık Bakanlığına bağlı hastanelere müdür ve müdür yardımcısı olarak atanmışlar mıdır?

2) Manisa AKP İl Yöneticisi ve Futbol Antrenörünün, Kırkağaç devlet hastanesine müdür yardımcısı, il yöneticisinin kardeşinin Manisa Ruh Sağlığı ve Hastalıkları Hastanesi’ne müdür, AKP İl Yöneticisinin kendi fırınında birlikte çalıştığı eşinin Manisa Ruh Sağlığı ve Hastalıkları Hastanesine müdür yardımcısı, kırtasiye dükkanı işleten AKP Belediye Meclis üyesinin Manisa Devlet Hastanesine müdür yardımcısı, AKP il yöneticisinin kahvehane işleten oğlunun Manisa Devlet Hastanesine müdür yardımcısı, AKP Merkez İlçe Yöneticisinin öğretmen kardeşinin Manisa Devlet Hastanesi’ne müdür olarak atandıkları doğru mudur?

3) Yapılan bu atamalarla ilgili makamların boş olduğu ve niteliği uygun tüm vatandaşlardan talep edenlerin başvuruda bulunması gerektiği ilân edilmiş midir? Edilmişse tarihi, metni, mecrası nedir? 

 

Bizi Sosyal Medyada Bulun

Sosyal medya sayfalarımıza üye olarak haberlerimize ulaşmak için aşağıdaki ikonları kullanabilirsiniz.

İçerik Koruması

5846 sayılı Fikir ve Sanat Eserleri Kanunu hükümleri gereğince, Sitemiz içeriğinin izinsiz olarak kopyalanması, alıntı yapılması yasaktır.