logo yeni

BAKAN GENEL MÜDÜR BULAMAMIŞ

Aktif . Yayınlanma Atama ve Yerdeğiştirme

Gençlik ve Spor Bakanı Suat KILIÇ, bakanlığına bağlı kuruluşlara atamak için Genel Müdür aradığını, ancak bulamadığını belirterek, ''iki akademisyen kadın hocama teklifte bulundum, kabul görmedi'' dedi.

Aynı zamanda, Gençlik ve Spor Bakanlığında terfi yoluyla üst düzey yönetici görevlerine getirebilecekleri kadın personel bulmakta zorluk çektiklerini ifade eden Bakan Kılıç, ''Genel müdürlük için profesör ve doçent iki kadın hocamıza ricada bulundum. Ama biri öğrencilerini bırakamayacağını, diğeri de yakında profesör olacağını, bunun kendisi için daha önemli olduğunu söyledi.

Kadınlar, akademik hayatta kalmayı, bürokraside yönetici olmaya tercih ediyorlar. Daha güvenli mi bulunuyor, başka nedeni mi var; bilmiyorum'' dedi.

TBMM Kadın Erkek Fırsat Eşitliği Komisyonu üyelerine bilgi veren Kılıç, bakanlığının 13 bin 571 çalışanından 3 bin 707'sinin kadın, 9 bin 864'ünün erkek; oransal olarak ise yüzde 27'sinin kadın, yüzde 72'sinin erkek olduğunu söyledi. 

Bizi Sosyal Medyada Bulun

Sosyal medya sayfalarımıza üye olarak haberlerimize ulaşmak için aşağıdaki ikonları kullanabilirsiniz.

İçerik Koruması

5846 sayılı Fikir ve Sanat Eserleri Kanunu hükümleri gereğince, Sitemiz içeriğinin izinsiz olarak kopyalanması, alıntı yapılması yasaktır.