logo yeni

ÖĞRETMEN DIŞINDAKİ MEB PERSONELİ DE HATIRLANDI

Aktif . Yayınlanma Atama ve Yerdeğiştirme

Milli Eğitim Bakanlığı emrinde görev yapan ve eğitimin bir parçası olan hizmetli, memur, şoför, teknisyen gibi unvanlara sahip personelin, yer değiştirmelerine ilişkin usül ve esasların belirlenmemiş olması, bu unvanlardaki personele sıkıntı yaşatmaktadır.

Konuyu Meclis gündemine taşıyan Milliyetçi Hareket Partisi Balıkesir Milletvekili Ahmet Duran BULUT, Milli Eğitim Bakanı Ömer DİNÇER’in yazılı olarak cevaplandırması istemi ile bir soru önergesi verdi.

Milletvekili BULUT, soru önergesinde;

“Milli Eğitim Bakanlığı ve Bakanlığa bağlı İl, İlçe Milli Eğitim Müdürlükleri ve Okullarımızda eğitim ve öğretimimizin bir parçası olan hizmetli, memur, şoför, teknisyen gibi unvanlara sahip personelimiz de çalışmaktadır.

Bu personellerimizin yer değiştirmelerine ilişkin usül ve esaslar açık olarak tespit edilmediği için yer değiştirme taleplerinde çok ciddi problemler yaşamaktadırlar. Özürleri bile olsa bu özürler dikkate alımnadan yer değiştirme talepleri reddedilmektedir.

Okullarımızda görev yapan; hizmetli, memur, şoför, teknisyenlerimizin yer değiştirmelerine ilişkin usül ve esaslar belirlenmesi konusunda Bakanlık tarafindan yapılan çalışmalar nelerdir?” diye sordu.

logokucuk

Bizi Sosyal Medyada Bulun

Sosyal medya sayfalarımıza üye olarak haberlerimize ulaşmak için aşağıdaki ikonları kullanabilirsiniz.

İçerik Koruması

5846 sayılı Fikir ve Sanat Eserleri Kanunu hükümleri gereğince, Sitemiz içeriğinin izinsiz olarak kopyalanması, alıntı yapılması yasaktır.