logo yeni

MEB GENELGESİ 11 GÜN YÜRÜRLÜKTE KALABİLDİ

Aktif . Yayınlanma Atama ve Yerdeğiştirme

“Şube Müdürü” atamalarına ilişkin usul ve esasları belirlemek amacıyla Milli Eğitim Bakanlığı tarafından 18.12.2012 tarihinde yürürlüğe konulan 2012/44 sayılı Genelge, 29.12.2012 tarihinde yürürlükten kaldırıldı.

Kamu Kurum Ve Kuruluşlarında Görevde Yükselme Ve Unvan Değişikliği Esaslarına Dair Genel Yönetmelik ve Milli Eğitim Bakanlığı Personeli Görevde Yükselme ve Unvan Değişikliği Yönetmeliği hükümlerine göre “şube müdürü” kadrolarına atanabilmek için sınav şartı mevcut iken, Milli Eğitim Bakanlığının sınava girmeden “şube müdürü” kadrosuna atama ve görevlendirme yapılmasına yönelik 2012/44 sayılı Genelgesinin, sınavdan kaçarak görevlendirmeleri meşrulaştırmak ve kalıcı hale getirmek amacıyla çıkarıldığı iddiasıyla, söz konusu Genelgenin iptali ve yürütülmesinin durdurulması için Danıştay Başkanlığına dava da açılmıştı. Dava açılmasına ilişkin haberimiz için tıklayınız...

Gelen yoğun tepkiler üzerine, Milli Eğitim Bakanlığı söz konusu Genelgesini yürürlükten kaldırdı.

genelge2012 46 clip image002

logokucuk

Bizi Sosyal Medyada Bulun

Sosyal medya sayfalarımıza üye olarak haberlerimize ulaşmak için aşağıdaki ikonları kullanabilirsiniz.

İçerik Koruması

5846 sayılı Fikir ve Sanat Eserleri Kanunu hükümleri gereğince, Sitemiz içeriğinin izinsiz olarak kopyalanması, alıntı yapılması yasaktır.