logo yeni

SAĞLIK BAKANLIĞI PERSONELİNİN GÖREV YERLERİ NEDEN DEĞİŞTİRİLDİ?

Aktif . Yayınlanma Atama ve Yerdeğiştirme

Sağlık Bakanlığına bağlı Sağlık Müdürlükleri ile Halk Sağlığı Müdürlüklerinde görev yapan; ebe, hemşire, sağlık memuru, tıbbi sekreter unvanlarındaki personelin görev yerleri geçtiğimiz günlerde değiştirilmişti.

Konu hakkında Mecliste soru önergesi veren CHP Manisa Milletvekili Sakine ÖZ, “Konuyla ilgili sivil toplum kuruluşları ve sendikalar bünyesinde yapılan açıklamalarda, bahse konu personelin görev yerlerinin değiştirilmesi sonucunda sağlık hizmetlerinin aksayabileceği, sayısı azalan personel le kamu hizmetlerinin gecikmeli ve eksik yürütülebileceği, vatandaşların mağdur edilebileceği, acil çözüm bulunmadığı takdirde, personelin özlük haklarında sorunlar yaşanabileceği kaygısı paylaşılmıştır.” diyerek, Sağlık Bakanı Recep AKDAĞ tarafından şu sorulara cevap verilmesini istedi:

"1-Sağlık hizmetlerinin düzenli işlemesi adına çok önemli görevler üstlenen bahse konu sağlık personelinin görev yerlerinin değiştirilme gerekçesi nedir?

2-Sağlık Müdürlükleri ve Halk Sağlığı Müdürlüklerinde görev yapan toplam kaç personelin görev yeri ve görev tanımı değiştirilmiştir?

3-Görev yeri değişikliği kararından önce, hizmet alan vatandaşın ve görevli sağlık personelinin yaşayabileceği mağduriyeti gidermek adına bir planlama yapılmış mıdır?

4-Sağlık personeli, sağlık çalışanlarıyla ilişkili sivil toplum kuruluşları ve sendikalar, bu sağlık kuruluşlarından hizmet alan vatandaşlar, bu kararın yaratabileceği durumlar hakkında önceden bilgilendirilmiş midir?

5-Bakanlığınız, sağlık hizmetinin düzenli ve sağlıklı işleyebilmesi için bu personel azalmasından doğan açığı nasıl kapatacaktır?

6-Görev yeri değiştirilen personel, hangi kadro ve görevlerde istihdam edilecektir? Özlük haklarında ne gibi değişiklikler olacaktır?"

Bizi Sosyal Medyada Bulun

Sosyal medya sayfalarımıza üye olarak haberlerimize ulaşmak için aşağıdaki ikonları kullanabilirsiniz.

İçerik Koruması

5846 sayılı Fikir ve Sanat Eserleri Kanunu hükümleri gereğince, Sitemiz içeriğinin izinsiz olarak kopyalanması, alıntı yapılması yasaktır.