logo yeni

calisanlar2 copy

YSK PERSONELİNİN ATANMA VE GÖREVDE YÜKSELME USULÜ BELİRLENDİ

Aktif . Yayınlanma Atama ve Yerdeğiştirme

kadroYüksek Seçim Kuruluna açıktan veya ilk defa Devlet memuru olarak atanmaya, görev yapan memurların yer değiştirme suretiyle ve naklen atanmasına, personelin görevde yükselme ve unvan değişikliğine ilişkin usul ve esaslar belirlendi.

“Yüksek Seçim Kurulu Memur Sınav, Atama, Yer Değiştirme Ve Nakil Yönetmeliği” ile “Yüksek Seçim Kurulu Personeli Görevde Yükselme Ve Unvan Değişikliği Yönetmeliği” bugün yayımlanarak yürürlüğe girdi.

Yönetmeliklerde yer alan düzenlemelerden bazıları şöyle:

**YSK’da ilk defa Devlet memuru olarak atanacaklar KPSS sonucuna göre sözlü ve gerektiğinde uygulamalı sınavla alınacak. Merkezi yerleştirme ile personel alımı yapılmayacak.

a Kamu Personel Seçme Sınavında, atama yapılacak kadroya göre belirlenecek puan türünde asgari 70 puan ve üzeri puan almış olanlar arasından, puanına göre sıralanarak en yüksek puandan başlamak üzere ilan edilecek kadro sayısının beş katı aday çağrılır. Son adayla aynı puana sahip olanların tamamı sınava çağrılır.

**Kurum personelinin (seçim müdürü ve müdür yardımcıları hariç) unvan ve sınıf değişikliği olmaksızın yer değiştirme suretiyle atanabilmeleri için;  en son görev yaptıkları yerde en az iki yıl hizmet etmiş olmaları, atanmak istedikleri veya atanacakları yerlerde durumlarına uygun bir kadro ve ihtiyaç bulunması gerekecek.

**Seçim müdürü ve müdür yardımcıları zorunlu yer değiştirme suretiyle atamaya tâbi olacak.

**Kurum kadrolarına başka kurumlardan naklen atanabilmek için, muvafakat alınmış olması;  uyarma, kınama cezası dışında disiplin cezası almamış olması; güvenlik soruşturması ve arşiv araştırması sonucunun olumlu olması; atanmada aranan şartların taşınması gerekecek.

**Halen görev yapmakta olan seçim müdürlerinin; seçim müdürü olarak görev yaptığı hizmet sürelerinin tamamı, en alt bölgeden başlamak üzere bölge hizmetlerinde geçmiş sayılacak. 

"Yüksek Seçim Kurulu Memur Sınav, Atama, Yer Değiştirme Ve Nakil Yönetmeliği” için tıklayınız...

“Yüksek Seçim Kurulu Personeli Görevde Yükselme Ve Unvan Değişikliği Yönetmeliği” için tıklayınız ..

Sitemizden yapılan alıntılara "memurunyeri.com" şeklinde aktif link verilmesi gereklidir.

memurunyeri

Bizi Sosyal Medyada Bulun

Sosyal medya sayfalarımıza üye olarak haberlerimize ulaşmak için aşağıdaki ikonları kullanabilirsiniz.

İçerik Koruması

5846 sayılı Fikir ve Sanat Eserleri Kanunu hükümleri gereğince, Sitemiz içeriğinin izinsiz olarak kopyalanması, alıntı yapılması yasaktır.