logo yeni

SÖZLEŞMELİ ÖĞRETMENLERE EŞ DURUMUNDAN TAYİN HAKKI

Aktif . Yayınlanma Atama ve Yerdeğiştirme

ogretmen3Milli Eğitim Bakanlığı bir yıllık çalışma süresini dolduran sözleşmeli öğretmenlerin, yine sözleşmeli olan eşlerinden dolayı aile mazereti sebebiyle tayin talebinde bulunabileceklerini bildirdi.

Milli Eğitim Bakanlığından sözleşmeli öğretmen istihdamı yapılan il valiliklerine gönderilen yazıda eş durumundan tayin taleplerine ilişkin açıklama yer aldı.

Bakanlıktan gönderilen yazıda, eşi de kendisi  gibi sözleşmeli öğretmen olarak görev yapan öğretmenlerin alanları itibarıyla, öğretmen ihtiyacı da dikkate alınarak ve aile birliği mazeretine bağlı olarak eş birliklerinin sağlanmasına karar verildiği bildirildi.

Bu sebeple, eşleri başka ilde sözleşmeli öğretmen olarak görev yapanlar, 31 Ekim tarihi itibarıyla görev yaptıkları ilde 1 yıllık çalışma süresini doldurmaları şartıyla ve istemeleri halinde eşlerinin görev yaptığı ilde birleştirilmek istediklerine ilişkin dilekçelerini 25 Ekim'e kadar görev yaptıkları il milli eğitim müdürlüklerine verebilecek.

 

Bizi Sosyal Medyada Bulun

Sosyal medya sayfalarımıza üye olarak haberlerimize ulaşmak için aşağıdaki ikonları kullanabilirsiniz.

İçerik Koruması

5846 sayılı Fikir ve Sanat Eserleri Kanunu hükümleri gereğince, Sitemiz içeriğinin izinsiz olarak kopyalanması, alıntı yapılması yasaktır.