logo yeni

ORMAN VE SU İŞLERİ BAKANLIĞI ROTASYON YÖNETMELİĞİNDE DEĞİŞİKLİK YAPILDI

Aktif . Yayınlanma Atama ve Yerdeğiştirme

yer degistirme2Orman ve Su İşleri Bakanlığı Personelinin Yer Değiştirme Suretiyle Atanmalarına İlişkin Yönetmelikte yapılan değişiklikle, rotasyon uygulaması kapsamında personelin atanamayacağı yerlere ilişkin düzenleme, yer değiştirme genel Yönetmeliğine uygun hale getirildi.

Bugün (3 Ocak 2017) yayımlanan Yönetmelik ile, “Orman ve Su İşleri Bakanlığı Personelinin Yer Değiştirme Suretiyle Atanmalarına İlişkin Yönetmelik”te değişiklik yapılarak 13.maddesi yürürlükten kaldırıldı.

Yönetmeliğin kaldırılan “Yer değiştirme suretiyle atama yapılamayacak yerler” başlıklı 13.maddesi; Orman ve Su İşleri Bakanlığı personelinden Bölge Müdürü, Bölge Müdür Yardımcısı, Şube Müdürü, Milli Park Müdürü ve Milli Park Müdür Yardımcılarının, kendisinin ve eşinin nüfusa kayıtlı oldukları il ve bu il’e bağlı ilçeler ile nüfusa kayıtlı olmamakla birlikte, en az onbeş yıl müddetle devamlı olarak ikamet ettikleri veya hizmetini olumsuz yönde etkileyebilecek maddi ilişkisinin bulunduğu il veya ilçeye, bu il’e bağlı ilçelere, ilçenin bağlı bulunduğu il ve bu il’e bağlı diğer ilçelere, bu yerlerin nüfusunun belli bir sayının altında olması halinde, atanmalarına yasak getiriyordu.

Öte yandan, Devlet Memurlarının Yer Değiştirme Suretiyle Atanmalarına İlişkin Yönetmelikte 26 Şubat 2016 tarihinde yapılan değişiklikle, “Memurun Yer Değiştirme Suretiyle Atanamıyacağı Hizmet Yerleri”ne ilişkin düzenleme kaldırılmıştı.

ORMAN VE SU İŞLERİ BAKANLIĞI PERSONELİNİN YER DEĞİŞTİRME SURETİYLE ATANMALARINA İLİŞKİN YÖNETMELİKTE DEĞİŞİKLİK YAPILMASINA DAİR YÖNETMELİK

MADDE 1 – 9/1/2015 tarihli ve 29231 sayılı Resmî Gazete'de yayımlanan Orman ve Su İşleri Bakanlığı Personelinin Yer Değiştirme Suretiyle Atanmalarına İlişkin Yönetmeliğin 13 üncü maddesi yürürlükten kaldırılmıştır.

MADDE 2 – Bu Yönetmelik yayımı tarihinde yürürlüğe girer.

MADDE 3 – Bu Yönetmelik hükümlerini Orman ve Su İşleri Bakanı yürütür. 

Sitemizden yapılan alıntılara "memurunyeri.com" şeklinde aktif link verilmesi gereklidir.

memurunyeri

Bizi Sosyal Medyada Bulun

Sosyal medya sayfalarımıza üye olarak haberlerimize ulaşmak için aşağıdaki ikonları kullanabilirsiniz.

İçerik Koruması

5846 sayılı Fikir ve Sanat Eserleri Kanunu hükümleri gereğince, Sitemiz içeriğinin izinsiz olarak kopyalanması, alıntı yapılması yasaktır.