logo yeni

HANGİ ÖĞRETMENLER AİLE BİRLİĞİ MAZERETİYLE YER DEĞİŞTİREMİYOR?

Aktif . Yayınlanma Atama ve Yerdeğiştirme

ogretmen4Zorunlu yer değiştirmeye (rotasyona) tabi olan öğretmenler, çeşitli mazeretlerine istinaden, bulundukları hizmet bölgesindeki zorunlu çalışma süresini tamamlamadan başka bir hizmet bölgesine atanmayı talep edebiliyor.

Öğretmenlerin mazerete bağlı yer değiştirebileceği haller arasında “aile birliği” mazereti de yer alırken, bu mazerete istinaden yer değiştirme uygulamasından bazı öğretmenler yararlanamıyor.

Milli Eğitim Bakanlığı emrinde görev yapan öğretmenlerden;

**Öğretmenlikte ve devlet memurluğunda adaylığı kaldırılmamış olanlar,

**Devlet memurluğunda adaylığı kaldırılıp da öğretmenliğe ilk atama kapsamında atanan veya yeniden atama ve kurumlar arası atama yoluyla öğretmenliğe atananlardan atandığı yerde en az bir yıl çalışmamış olanlar,

**Eşi isteğe bağlı sigortalı olanlar

**Eşi geçici olarak görevlendirilenler, eşinin geçici olarak görevlendirildiği yere

aile birliği mazeretine bağlı olarak yer değiştiremiyor.

Öte yandan, aile birliği mazeretine istinaden yer değiştirme talebinde bulunamayan öğretmenlerin, başka mazeretler kapsamında yer değiştirme talebinde bulunmaları ise mümkün olabilir.

Bu yazıya ait tüm haklar Memurunyeri.com'a aittir. "memurunyeri.com" şeklinde aktif link verilmesi kaydıyla içerik kullanılabilir. Link vermeden yapılan alıntılar için yasal takip yapılacaktır.©

memurunyeri

Bizi Sosyal Medyada Bulun

Sosyal medya sayfalarımıza üye olarak haberlerimize ulaşmak için aşağıdaki ikonları kullanabilirsiniz.

İçerik Koruması

5846 sayılı Fikir ve Sanat Eserleri Kanunu hükümleri gereğince, Sitemiz içeriğinin izinsiz olarak kopyalanması, alıntı yapılması yasaktır.