logo yeni

YURTKUR VE SPOR GENEL MÜDÜRLÜĞÜNDE ROTASYON DÜZENLEMESİ

Aktif . Yayınlanma Atama ve Yerdeğiştirme

yer degistirmeBaşbakan Binali Yıldırım imzası ile TBMM’ye sevk edilen “Türkiye Varlık Fonu Kurulması ile Bazı Kanun ve Kanun Hükmünde Kararnamelerde Değişiklik Yapılmasına Dair Kanun Tasarısı” ile Gençlik ve Spor Bakanlığının bağlı kuruluşlarının taşra teşkilatında çalışan personel için rotasyon düzenlemesi yapılıyor.

Torba kanunda yer alan hükme göre, hizmetlerde kalitenin artırılması ve atamaların bir düzen dahilinde olması amacıyla Yüksek Öğrenim Kredi ve Yurtlar Kurumu ve Spor Genel Müdürlüğünün taşra teşkilatlarında il ve ilçe düzeyinde görev yapan personel için, 657 sayılı Devlet Memurları Kanununun 72 nci maddesi hükümleri çerçevesinde Gençlik ve Spor Bakanlığınca belirlenecek tüm bölgelerde yer değiştirme suretiyle rotasyona tabi olarak görev yapmaları konusunda düzenleme yapılıyor. 

Hüküm ile rotasyona hukuki altyapı hazırlanırken, ayrıntıların yönetmelik ile düzenlenmesi öngörülüyor.

Torba Kanunda yer verilen düzenleme:

MADDE 68- 3/6/2011 tarihli ve 638 sayılı Gençlik ve Spor Bakanlığının Teşkilat ve Görevleri Hakkında Kanun Hükmünde Kararnameye aşağıdaki ek madde eklenmiştir.

“EK MADDE 4- (1) Bakanlık bağlı kuruluşlarının taşra teşkilatlarında çalışan tüm personel 657 sayılı Devlet Memurları Kanununun 72 nci maddesi hükümleri çerçevesinde Bakanlıkça belirlenecek tüm bölgelerde rotasyona tabi olarak görev yapar. Bölgelerin tespiti ve buralardaki çalışma süresi ve diğer hususlar yönetmelikle belirlenir.”

Sitemizden yapılan alıntılara "memurunyeri.com" şeklinde aktif link verilmesi gereklidir.

memurunyeri

Bizi Sosyal Medyada Bulun

Sosyal medya sayfalarımıza üye olarak haberlerimize ulaşmak için aşağıdaki ikonları kullanabilirsiniz.

İçerik Koruması

5846 sayılı Fikir ve Sanat Eserleri Kanunu hükümleri gereğince, Sitemiz içeriğinin izinsiz olarak kopyalanması, alıntı yapılması yasaktır.