logo yeni

ŞAHSA BAĞLI EĞİTİM UZMANI KADROSUNA ATANAN MÜDÜRLERİN DURUMU BAKANA SORULDU

Aktif . Yayınlanma Atama ve Yerdeğiştirme

mudurIsparta milletvekili İrfan Bakır, Bakan Avcı’ya kanunla şahsa bağlı eğitim uzmanı kadrosuna ataması yapılan eski şube müdürlerinin özlük haklarını sordu.

Bakır önergesinde, 14 Mart 2014 tarih ve 28941 sayılı Resmi Gazete'de yayımlanan 6528 sayılı kanunla, İl Milli Eğitim müdür yardımcıları, İlçe Milli Eğitim müdürleri ve merkez teşkilatında görevli şube müdürlerinin kanunun yayımı tarihinde "hiçbir işe gerek kalmaksızın" şahsa bağlı eğitim uzmanı kadrosuna atandıklarını, maaş ve özlük haklarındaki seviyenin düştüğünü, 2014 Mart ayı itibariyle maaşlarının sabitlendiği ve mağdur edildiklerini belirtti.

Aynı kanunla eğitim uzmanı kadrosuna atanan merkez teşkilatı şube müdürlerinin özlük hakları verildiğini ve Anayasa Mahkemesi tarafından eğitim uzmanlığına atamaya ilişkin kanun maddesinin oybirliği ile iptal edildiğini belirten Bakır, şube müdürlerine halen eğitim uzmanı olarak maaş ödenerek, Anayasa Mahkemesi kararının uygulanmadığı savundu.

Bakır, Milli Eğitim Bakanı Avcı’ya yıllarca eğitim ve öğretime her türlü fedakarlıkla hizmet etmiş olan bu personelin eski kadrolarına iade edilmesi ve özlük haklarında bir düzenleme yapılmasına ilişkin çalışma yapmayı düşünüp düşünmediklerini sordu.

Bizi Sosyal Medyada Bulun

Sosyal medya sayfalarımıza üye olarak haberlerimize ulaşmak için aşağıdaki ikonları kullanabilirsiniz.

İçerik Koruması

5846 sayılı Fikir ve Sanat Eserleri Kanunu hükümleri gereğince, Sitemiz içeriğinin izinsiz olarak kopyalanması, alıntı yapılması yasaktır.