logo yeni

calisanlar2 copy

MAHKUM KAPISINI AÇIK BIRAKTIKLARI İDDİA EDİLENLERE TAYİN

Aktif . Yayınlanma Atama ve Yerdeğiştirme

tutuklamaAlaattin Çakıcı ve Hasan Heybetli’nin tedavi gördüğü hastanedeki mahkum odasının kapısını açık bıraktıkları iddiasıyla haklarında soruşturma başlatılan ve bu sebeple görevden uzaklaştırılan 27 personelden 19 u tayin edildi.

Edirne Yüksek Güvenlikli F Tipi Kapalı Cezaevi'nde hükümlü Çakıcı ve Heybetlinin hastanede tedavi gördükleri mahkum odasının kapısı açık bırakılmış, bu sebeple soruşturma başlatılmıştı.

Adalet Bakanlığı Ceza ve Tevkifevleri Genel Müdürlüğü Kontrolörleri tarafından yapılan denetim sonrasında, mahkum oda kapılarının açık bırakıldığı iddiasıyla, Edirne Yüksek Güvenlikli F Tipi Cezaevinde görevli 8 kişi hakkında başlatılan adli soruşturma sonunda mahkeme görevlilerin tutuksuz yargılanmalarına karar vermiş, soruşturmayı yürüten savcının itirazı da tutuksuz yargılama kararını değiştirmemişti.

Ayrıca görevliler hakkında açılan idari soruşturma kapsamında cezaevi müdürü, 2 cezaevi ikinci müdürü ve 24 infaz koruma memuru görevden uzaklaştırıldı.

Soruşturma devam ederken Cezaevi Müdürü ve 2 ikinci müdürün de aralarında bulunduğu 19 memurun görev yerleri değiştirildi. Cezaevi müdür ve yardımcıları Güneydoğu illerine, 16 infaz koruma memuru ise Ege, Karadeniz ve İç Anadolu bölgesinde farklı illere tayin edildi. 

Bizi Sosyal Medyada Bulun

Sosyal medya sayfalarımıza üye olarak haberlerimize ulaşmak için aşağıdaki ikonları kullanabilirsiniz.

İçerik Koruması

5846 sayılı Fikir ve Sanat Eserleri Kanunu hükümleri gereğince, Sitemiz içeriğinin izinsiz olarak kopyalanması, alıntı yapılması yasaktır.