logo yeni

KONCUK: MÜDÜR GÖREVLENDİRMELERİNDE KAYIRMACILIK DEVAM EDECEK

Aktif . Yayınlanma Atama ve Yerdeğiştirme

mudurBugünkü Resim Gazete'de yayınlanarak yürürlüğe giren “Eğitim Kurumları Yöneticilerinin Görevlendirilmelerine Dair Yönetmelik”te yapılan değişiklikleri değerlendiren İsmail Koncuk, kamuda torpilin devam edeceğini söyledi.

Koncuk, yeni yönetici görevlendirme yönetmeliği konusunda yazılı sınav olması için sendika olarak işin muhatapları ile çok görüşme yaptıklarını belirterek, “Bu isteğimiz müdür baş yardımcılığı ve müdür yardımcılığı görevlendirmesinde yerine gelmiştir. Artık müdür başyardımcılığı ve müdür yardımcılığına görevlendirmeler sadece yazılı sınav ve puan üstünlüğüne göre yapılacaktır, ancak müdürlük görevlendirmesinde aynı anlayış devam etmektedir. Müdürlük görevlendirmesi ek bir değerlendirmesi ve sözlü sınav sonuçlarına göre yapılacaktır. MEB'in yaşanan onca rezalete rağmen müdürlük görevlendirmesinde yazılı yerine, mülakatta ısrar etmesi, aynı rezaletin sürmesinden yana olduğunu göstermektedir.” ifadelerini kullandı.

Türkiye Kamu-Sen Genel Başkanı İsmail Koncuk, Kamuda torpili önceleyen, benden olmayana, teslim olmayana hayat hakkı tanımam anlayışının bu yönetmelikle süreceğini ifade ederek, “Hâlbuki AKP, en azından seçim öncesi bir anlayış değişikliği içerisine gireceğini gösterebilir ve tüm çalışanları kucaklıyorum mesajı verebilirdi, ancak AKP'yi saran benim adamım olmalı hastalığı devam ettirilmiştir. Müdür başyardımcılığı ve müdür yardımcılığına yazılı sınav getirilmesi ise, sendikamızın kazandığı İİDK kararı sonucu olmuştur.  Yani, yönetmelik, müdür başyardımcılığı ve müdür yardımcılığı görevlendirmesi yönünden iyi, müdürlük görevlendirmesi yönünden kötü ve kabul edilemezdir.4 yıllık görev süresi ise aynen devam etmektedir. Bu yönetmelik her yönünle objektif bir yönetmelik olana kadar mücadelemiz her zeminde sürecektir.” dedi.

 

 

Bizi Sosyal Medyada Bulun

Sosyal medya sayfalarımıza üye olarak haberlerimize ulaşmak için aşağıdaki ikonları kullanabilirsiniz.

İçerik Koruması

5846 sayılı Fikir ve Sanat Eserleri Kanunu hükümleri gereğince, Sitemiz içeriğinin izinsiz olarak kopyalanması, alıntı yapılması yasaktır.