logo yeni

ÖĞRETMENLERİN İL İÇİ AİLE BİRLİĞİ MAZERETİ DİKKATE ALINACAK

Aktif . Yayınlanma Atama ve Yerdeğiştirme

ogretmen3Milli Eğitim Bakanlığı il içinde görev yapan öğretmenlerin aile birliğinin sağlanmasına ilişkin olarak 81 il valiliğine yazı gönderdi.

Bakan Nabi Avcı imzasıyla gönderilen yazıda, görev yaptıkları yerler bakımından coğrafi durum, ulaşım şartları ve benzeri nedenlerle aile birliği sağlanamayan öğretmenlerin, norm kadro kapsamında il içinde öğretmen ihtiyacı bulunan eğitim kurulularına yer değiştirmelerinin yapılması hususunda özen gösterilmesi istendi.

Bakanlığın yazısı:

“Bilindiği üzere Anayasanın “Ailenin korunması” başlıklı 41’inci maddesinde; “... Devlet, ailenin huzur ve refahı ile özellikle ananın ve çocukların korunması ve aile planlamasının öğretimi ile uygulanmasını sağlamak için gerekli tedbirleri alır, ...” hükmüne yer verilmiştir.

Bu bağlamda, görev yaptıkları yerler bakımından coğrafi durum, ulaşım şartları ve benzeri nedenlerle aile birliği sağlanamayan öğretmenlerin, norm kadro kapsamında il içinde öğretmen ihtiyacı bulunan eğitim kurulularına yer değiştirmelerinin yapılması yoluyla, bu yöndeki mağduriyetlerinin giderilmesi hususunda azamî özenin gösterilmesini rica ederim.”

MEB yazısı

Bizi Sosyal Medyada Bulun

Sosyal medya sayfalarımıza üye olarak haberlerimize ulaşmak için aşağıdaki ikonları kullanabilirsiniz.

İçerik Koruması

5846 sayılı Fikir ve Sanat Eserleri Kanunu hükümleri gereğince, Sitemiz içeriğinin izinsiz olarak kopyalanması, alıntı yapılması yasaktır.