logo yeni

TELEFONU GEÇ AÇAN İL MÜDÜRÜNÜ GÖREVDEN ALDI

Aktif . Yayınlanma Atama ve Yerdeğiştirme

mebBatman İl Milli Eğitim Müdürü Mehmet Çelik'in, Milli Eğitim Bakanı Nabi Avcı'nın telefonuna yanıt vermediği için görevden alındığı iddia edildi.

Bakan Avcı'nın önceki akşam bilinmeyen bir numarasından Batman İl Milli Eğitim Müdürü Mehmet Çelik'i aradığı ve ancak dördüncü aramasında ulaşması üzerine, "Eğer bir Bakan olarak sana ulaşamıyorsam, öğretmen nasıl ulaşabilecek" diyerek görevden aldığı iddia edildi.

Olayın Batman ilinde görev yapan bir öğretmenin eğitim öğretimle ilgili bir problemini il müdürüne bir türlü anlatamayınca son çare olarak Milli Eğitim Bakanı Nabi Avcı'ya ulaşması ve problemi Bakan Avcı'ya aktaran öğretmeni haklı bulan Bakanın, il milli eğitim müdürünü kendi cep telefonundan arayarak sorunu çözmek istemesi, ancak dördüncü aramasında ulaşması sebebiyle gerçekleştiği iddia edildi.

Bakan Avcı’nın bunun üzerine, Bakan olarak il müdürüne ben ulaşamıyorsam öğretmenler ve vatandaş nasıl ulaşsın diyerek, Batman İl Müdürü Mehmet Çelik'in görevden alınma talimatını ilgili bürokratlarına ilettiği iddia edildi.  

Mehmet Çelik’in ise, Bakan Avcı'nın kendisini aradığında sesini tanımakta güçlük çektiğini belirterek, "Bazı sıkıntılar yüzünden bilinmeyen numaralara bakmıyorum. Ankara'dan gelen bir heyetle beraberdik. Taşımalı eğitim meselesinden tutun da bir yığın problemle karşı karşıyayız. Bunları aşmaya çalışıyoruz. Numarasız her telefona bakamıyorum. Bakan beyin telefonu olduğunu da bilmiyordum" ifadelerini kullandığı öğrenildi.

Telefonu açtığında sesin hışırtılı geldiğini ve 'Milli Eğitim Bakanıyım' dediğinde de kendisinin işletildiğini sandığını belirten Mehmet Çelik, "Sonradan Bakan beyin olduğunu fark ettim. Ama artık geçti. Bakan bey, 'Eğer Bakan olarak ben size ulaşamıyorsam nasıl bir öğretmen ulaşacak' diye yakındı. Bir ortaokulun taşıma meselesinden kaynaklı sıkıntıdan dolayı Bakan bey beni aramıştı ama, bilinmeyen numaradan bana ulaşacağını tahmin etmiyordum. Eski görevime döndüğüm için de şikayetçi değilim. Müfettişlik de müdürlük ayarında bir görevdir" dedi.

 

 

Bizi Sosyal Medyada Bulun

Sosyal medya sayfalarımıza üye olarak haberlerimize ulaşmak için aşağıdaki ikonları kullanabilirsiniz.

İçerik Koruması

5846 sayılı Fikir ve Sanat Eserleri Kanunu hükümleri gereğince, Sitemiz içeriğinin izinsiz olarak kopyalanması, alıntı yapılması yasaktır.