logo yeni

EŞ DURUMU ATAMALARI KONUSUNDA BAKANLAR FARKLI DÜŞÜNÜYOR

Aktif . Yayınlanma Atama ve Yerdeğiştirme

Aile ve Sosyal Politikalar Bakanı Fatma Şahin, eş durumu atamaları konusunda; "Milli Eğitim Bakanımızın baktığı yerden bakamam çünkü ben Aile Bakanı'yım." dedi.

Aile ve Sosyal Politikalar Bakanlığı'nın bütçesinin TBMM Plan ve Bütçe Komisyonu'nda görüşülmesi sırasında milletvekillerinin sorularını cevaplandıran Bakan Fatma Şahin, eş tayinlerine ilişkin bir soruyu; "Aile Bakanı olarak eşlerin birleşmesi gerektiğini düşünüyorum. Milli Eğitim Bakanlığı da bütün 74 milyonun eğitimini nasıl rantabl yapabilirim şeklinde baktığı için böyle bir farklı bakış açımız var. Yani ben Milli Eğitim Bakanımızın baktığı yerden bakamam çünkü ben Aile Bakanı'yım. O yüzden biz mümkün olduğu kadar bize gelen taleplerde eğer öğretmenlerin yaşadığı sorunlarda farklı illerdeyse, kendi bakanlığımızda da böyle bir ihtiyaç varsa bunları birleştirecek şekilde kendi bakanlığımıza aldık. Çok sayıda öğretmen arkadaşımızı aileler birleşsin diye. Bunu çok önemsiyoruz ama temelde de bu işin Milli Eğitim Bakanımız da çok daha net açıklayacaktır. Hem aile bütünlüğünü koruyacak alternatifler üretmemiz hem de eğitim ihtiyacını çözecek şekilde yapılandırılmasına inanıyorum." diyerek cevaplandırdı.

Aile ve Sosyal Politikalar Bakanlığı'na 2012 yılında Diyanet İşleri Başkanlığı'ndan yapılan naklen atamalara ilişkin bir soruyu da cevaplayan Şahin, "Herhalde en az personel ataması aldığımız bölümdü" diyerek, naklen ataması yapılan personel sayının 9 olduğunu belirtti.

Bizi Sosyal Medyada Bulun

Sosyal medya sayfalarımıza üye olarak haberlerimize ulaşmak için aşağıdaki ikonları kullanabilirsiniz.

İçerik Koruması

5846 sayılı Fikir ve Sanat Eserleri Kanunu hükümleri gereğince, Sitemiz içeriğinin izinsiz olarak kopyalanması, alıntı yapılması yasaktır.