logo yeni

ATANAMADIKLARI İÇİN EVLENEMİYORLAR

Aktif . Yayınlanma Atama ve Yerdeğiştirme

Atamaları yapılmadığı için evlenemeyen kadın öğretmen adayları, taktıkları siyah duvakları yere atarak sorunlarını anlatmaya çalıştı.

İzmir’de, öğretmenlik ataması bekleyenlerin düzenlediği eylemde, maddi imkansızlıklar nedeniyle evlenemediklerini anlatmak isteyen kadın öğretmen adaylarından bazıları, taktıkları siyah duvakları yere attı.

Dün öğlen saatlerinde Konak’ta toplanan, atama bekleyen yaklaşık 100 öğretmen; "İzmir, öğretmenine sahip çık", "Okuduk, okuduk, okutamadık" sloganları atarak yürüyüş düzenledi. Eyleme bazı kadın öğretmenler, başlarında siyah duvaklarla katıldı.

Eyleme katılanlar adına yapılan açıklamada "Şubat ayında atama bekleyen öğretmenler olarak ücretli öğretmenliğe, haksız alan değişikliğine, yetersiz öğretmen atamalarına ve öğretmenlerin itibarsızlaştırılmasına tepkimizi ortaya koymak için toplandık. Öğretmenlik bize sunulmuş bir lütuf değil, onlarca yıllık emeğimiz ve alın terimizin neticesidir. Bizler, emeğimize ve geleceğimize sahip çıkmak için alanlardayız ve hakkımızı alıncaya dek mücadele edeceğiz. Hepimizin sıkıntıları ortada. Evlenemiyoruz. Bu duvaklar bunu kastetmenin yanısıra eğitimin karanlık yüzünü de gösteriyor. Biz, güvercin değil öğretmeniz, yem değil hakkımız olan atamayı istiyoruz. Biz, şubat ayında adaletli atama istiyoruz" denildi.

Bizi Sosyal Medyada Bulun

Sosyal medya sayfalarımıza üye olarak haberlerimize ulaşmak için aşağıdaki ikonları kullanabilirsiniz.

İçerik Koruması

5846 sayılı Fikir ve Sanat Eserleri Kanunu hükümleri gereğince, Sitemiz içeriğinin izinsiz olarak kopyalanması, alıntı yapılması yasaktır.