logo yeni

PROJE OKUL ÖĞRETMEN TAYİNLERİ MECLİS'TE GÜNDEME GELDİ

Aktif . Yayınlanma Atama ve Yerdeğiştirme

ogretmen 11Proje okulu kapsamına alınan okullardan birinde görev yapan 26 öğretmenin istekleri dışında il emrine alındığı iddiası soru önergesine konu edildi.

İstanbul Milletvekili Onursal ADIGÜZEL, verdiği bir soru önergesinde; İstanbul Üsküdar'da bulunan ve proje okulu kapsamında bulundan Hüseyin Avni Sözen Anadolu Lisesi'nde görev yapan 26 öğretmenin görev yaptıkları okuldan alınarak kendi istemleri ve bilgileri dışında il emrine çekildiklerine yönelik haberlerin medyaya yansıdığını belirterek, konu hakkında Milli Eğitim Bakanı Nabi AVCI'ya şu soruları sordu:

1-İstanbul genelinde proje okulu kapsamında değerlendirilen okullardan Hüseyin Avni Sözen Anadolu Lisesi’nde görev yapan 26 öğretmenin kendi istemleri ve bilgileri haricinde il emrine çekildikleri doğru mudur?

2-Eğer doğru ise, bu öğretmenlere herhangi bir bilgilendirme yapılmadan bu işlemin yapılmasının gerekçeleri nelerdir? İl emrine çekilmeler sonucunda öğretmenlerin yaşadıkları mağduriyetleri gidermek konusunda herhangi bir çalışma yapıldı mı?

3-Hüseyin Avni Sözen Anadolu Lisesi'nde görev yapan 26 öğretmenin il emrine çekilmelerinin ardından, bu okula yeni öğretmen atamaların yapıldığı iddiaları doğru mudur? Eğer doğru ise bu atamalar hangi somut kriterlere göre yapılmıştır?

4-Proje okullarına atanacak öğretmenlerin seçiminde hangi kriterler göz önünde bulundurulmaktadır?

Sitemizden yapılan alıntılara "memurunyeri.com" şeklinde aktif link verilmesi gereklidir.

memurunyeri

 

Bizi Sosyal Medyada Bulun

Sosyal medya sayfalarımıza üye olarak haberlerimize ulaşmak için aşağıdaki ikonları kullanabilirsiniz.

İçerik Koruması

5846 sayılı Fikir ve Sanat Eserleri Kanunu hükümleri gereğince, Sitemiz içeriğinin izinsiz olarak kopyalanması, alıntı yapılması yasaktır.