logo yeni

calisanlar2 copy

ÖĞRETMEN ATAMALARI YAPILIRKEN BAKANLIK ÖNÜNDE EYLEM VARDI

Aktif . Yayınlanma Atama ve Yerdeğiştirme

milli egitim bakanligiMilli Eğitim Bakanlığında 37 bin öğretmen atamasının yapıldığı gün Bakanlık önünde öğretmenlerin eylemi vardı.

Bakanlık önünde toplanan bir grup öğretmen, İl içi özür grubu mağdurları olarak eşlerinden ve çocuklarından ayrı olarak görev yapmalarını Milli Eğitim Bakanlığı önünde şarkı söyleyerek protesto etti.

Türk Eğitim-Sen tarafından organize edilen eylemde, üyeleri ve eşlerinden ve çocuklarından ayrı olan ve birleşemeyen il içi özür grubu mağdurları Milli Eğitim Bakanlığı önünde toplandı. Eşlerin ve çocukların da iştirak ettiği eylemde yapılan basın açıklamasının ardından öğretmenler şarkı söyledi.

Eylemde açılan dövizde, "Tonton Nabi Dedem, Ben de Kardeş İstiyorum ama Babam ile Annem Ayrı" yazması dikkat çekerken, basın açıklaması yapan Türk Eğitim-Sen Genel Mevzuat ve Toplu Sözleşme Sekreteri Mehmet Yaşar Şahindoğan, "Onlar evlenirken iyi günde kötü günde diye birbirlerine söz verdiler. Şimdi ise birbirlerinden uzakta, evlat hasreti çeke çeke görev yapıyorlar. Moral sıfır, motivasyon sıfır. Tek istedikleri ilçe emrine atanmak ve böylece ailelerine kavuşmak.

Bazı illerde ilçeler arasında 150-200 kilometre mesafe bulunmaktadır. Bu mesafe iki il arasındaki mesafeden bile fazla olabilmektedir. Dolayısıyla öğretmenler her gün 200, 300 hatta 400 kilometre gidip, gelemeyeceği için ailelerinden ayrılmak zorunda kalmaktadır.

Örneğin Antalya ilini ele aldığımızda, en uç ili Gazipaşa ile Kaş arasında 240 kilometre mesafe var. Eşlerden biri Gazipaşa’da ise, diğer bir eş Kaş’ta olursa aile bütünlüğü sağlanmış mı oluyor?" dedi.

Bizi Sosyal Medyada Bulun

Sosyal medya sayfalarımıza üye olarak haberlerimize ulaşmak için aşağıdaki ikonları kullanabilirsiniz.

İçerik Koruması

5846 sayılı Fikir ve Sanat Eserleri Kanunu hükümleri gereğince, Sitemiz içeriğinin izinsiz olarak kopyalanması, alıntı yapılması yasaktır.