logo yeni

ORMAN MUHAFAZA MEMURLARININ DÖNEMSEL TAYİNLERİNİ BÖLGE MÜDÜRLÜKLERİ YAPACAK

Aktif . Yayınlanma Atama ve Yerdeğiştirme

yer degistirmeToç-Bir-Sen’den yapılan açıklamada, orman muhafaza memurlarının dönemsel atamalarının Bölge Müdürlükleri tarafından yapılacağı belirtildi.

Orman Muhafaza Memurlarının Atama ve Yer değiştirme Yönetmeliği gereğince, aynı şeflikte en fazla 5 yıl, aynı müdürlükte en fazla 10 yıl çalışma süresini dolduran orman muhafaza memurlarının dönemsel atamaları Orman Genel müdürlüğü Personel Dairesince yapılıyordu. Bu uygulamanın mağduriyetlere yol açtığı belirtilirken, Orman Genel Müdürlüğü tarafından yeni bir adım atılarak Orman Muhafaza Memurlarının Bölge içi atama yetkisinin Bölge Müdürlüklerine devredildiği belirtildi.

Bu uygulamanın neticesi olarak, orman muhafaza memurlarının isteği haricinde bölge dışı tayine tabi tutulamayacakları bildirilirken, bölgeler arası tayinlerin ise eskisi gibi belirli dönemlerde ilgililerin talebiyle Genel Müdürlükçe yapılmaya devam edeceği belirtildi.

Toç-Bir-Sen açıklamasında, teşkilatın en uç noktasında, en mahrum şekilde görev yapan orman muhafaza memurlarının moral-motivasyonlarının iyileştirilmesi için atamalarda, yerinde yönetim ilkesi çerçevesinde memurların mazeretlerini dikkate alınmasının çalışma barışını artıracağı da ifade edildi.

İlgili yazı:

orman muhafaza tayin

 memurunyeri

 

Bizi Sosyal Medyada Bulun

Sosyal medya sayfalarımıza üye olarak haberlerimize ulaşmak için aşağıdaki ikonları kullanabilirsiniz.

İçerik Koruması

5846 sayılı Fikir ve Sanat Eserleri Kanunu hükümleri gereğince, Sitemiz içeriğinin izinsiz olarak kopyalanması, alıntı yapılması yasaktır.