logo yeni

ÖĞRETMENLERİN TAMAMINA YAKINININ YER DEĞİŞTİRME TALEBİ KARŞILANMIŞ

Aktif . Yayınlanma Atama ve Yerdeğiştirme

nabi avciÖğretmenlerin özür grubu yer değiştirmelerine ilişkin sonuçların belli olmasından sonra açıklama yapan Milli Eğitim Bakanı Nabi Avcı, taleplerin tamamını gerçekleştirdiklerini belirtti.

25 bin öğretmen başvuru yaptı

Avcı özür durumu yer değiştirmeleri için 25 bin öğretmenin başvuru yaptığını belirterek, “Özellikle bu rakama dikkatinizi çekmek istiyorum. Çünkü 25 bin rakamının ne anlama geldiğini öğretmenlerimiz çok iyi biliyorlar. Geçmişte bu durumda çok az sayıda öğretmenimizin talebini karşılayabiliyorken, bu yıl, hatta geçen yıl da aynı şekilde bu durumda olan bütün öğretmenlerimizin taleplerini karşıladık" dedi.

Çok küçük bir grubun talebi gerçekleştirilemedi

Avcı yer değiştirme talepleri gerçekleştirilemeyen çok küçük bir grup olduğunu belirterek, bu grubun taleplerinin yerine getirilememesini ise şöyle açıkladı:

"Öğretmenlerimizden bu talepleri alırken 40 tercih yapmalarını istiyoruz. Bir de 41'inci tercih var. O da ilk 40 tercihinden herhangi birine yerleştiremediğimiz takdirde il emri olmak üzere 41'inci tercihi de bize bırakmalarını bekliyoruz. Bazı öğretmenlerimiz, 'Ben olursa bu 40 tercihime gitmek istiyorum' diyor, o olmuyorsa 41'inciyi işaretlemediği için onları yapamadık ama onun dışında bu çok az bir sayı tutuyor zaten. Tamamına yakınını, 25 bin öğretmenimizin özür durumuna bağlı iller arası nakil taleplerini karşıladık. Bunun öğretmen camiamız için nasıl bir rahatlık sağladığını da kamuoyu çok yakından biliyor."

Bakan Avcı, öğretmenlerin huzurlu olmalarına çok önem verdiklerine değinerek, “Çünkü o eğitime de yansıyor. Bu 25 bin öğretmenimizin talebini karşılamış olabilmiş olmaktan gerçekten memnunuz" dedi.

Öğretmenlerin seminer tarihlerine de değinen Bakan Avcı, "Dolayısıyla orada da bir sorun yok. 21-23 Eylül arasında 2,5 gün var. Yani bu okulların açılışına ilişkin takvimde o 2,5 günü telafi eğitimini biz kapatacağız. Dolasıyla öğretmenlerimiz 1-11 Eylül arasında bulundukları illerde bu mesleki çalışmalarını ve seminerlerini yürütecekler" ifadelerini kullandı.

Bizi Sosyal Medyada Bulun

Sosyal medya sayfalarımıza üye olarak haberlerimize ulaşmak için aşağıdaki ikonları kullanabilirsiniz.

İçerik Koruması

5846 sayılı Fikir ve Sanat Eserleri Kanunu hükümleri gereğince, Sitemiz içeriğinin izinsiz olarak kopyalanması, alıntı yapılması yasaktır.