logo yeni

DİN İŞLERİ YÜKSEK KURULU ÜYELERİ BELİRLENDİ

Aktif . Yayınlanma Atama ve Yerdeğiştirme

diyanetDiyanet İşleri Başkanlığı Din İşleri Yüksek Kurulu üyeliklerine 6 kişinin atanması, 10 kişinin de görevlendirmesi yapıldı.

Bakanlar Kurulu, Diyanet İşleri Başkanlığı Din İşleri Yüksek Kurulu üyeliklerini belirledi. Aday Tespit Kurulunca seçilenler arasından belirlenen altı kişi üye olarak atanırken, altı kişi ve İlahiyat Fakültesi öğretim üyeleri arasından belirlenen dört kişi ise üye olarak görevlendirildi.

BAKANLAR KURULU KARARI

Karar Sayısı : 2015/8044

Diyanet İşleri Başkanlığı Din İşleri Yüksek Kurulu üyeliklerine; Aday Tespit Kurulunca seçilenler arasından belirlenen ve ekli (1) sayılı listede adları ve görevleri belirtilen altı kişinin atanması ve aynı listede adları ve görevleri belirtilen altı kişi ile İlahiyat Fakültesi öğretim üyeleri arasından belirlenen ve ekli (2) sayılı listede adları ve görevleri belirtilen dört kişinin görevlendirilmesi; 633 sayılı Diyanet İşleri Başkanlığı Kuruluş ve Görevleri Hakkında Kanunun 5 inci maddesi, 23/4/1981 tarihli ve 2451 sayılı Kanunun 2 nci maddesi ile 2547 sayılı Yükseköğretim Kanununun 38 inci maddesine göre, Bakanlar Kurulu’nca 19/8/2015 tarihinde kararlaştırılmıştır.

Ataması ve görevlendirmesi yapılan üyeler için tıklayınız ...

Bizi Sosyal Medyada Bulun

Sosyal medya sayfalarımıza üye olarak haberlerimize ulaşmak için aşağıdaki ikonları kullanabilirsiniz.

İçerik Koruması

5846 sayılı Fikir ve Sanat Eserleri Kanunu hükümleri gereğince, Sitemiz içeriğinin izinsiz olarak kopyalanması, alıntı yapılması yasaktır.