logo yeni

calisanlar2 copy

KAMU-SEN EŞİ ÖZEL SEKTÖRDE ÇALIŞAN MEMURLARA GETİRİLEN TAYİN KOLAYLIĞINI YETERLİ BULMADI

Aktif . Yayınlanma Atama ve Yerdeğiştirme

kamu senTürkiye Kamu-Sen Genel Başkanı İsmail Koncuk, eşi özel sektörde çalışan memurun yer değiştirme talebi ile ilgili olarak Genel Yönetmelikte yapılan düzenlemeyi yetersiz buldu.

Koncuk konuya ilişkin yaptığı açıklamada, Resmi Gazete2de yayınlanarak yürürlüğe giren ve memurun özel sektörde çalışan eşi nedeniyle yer değişikliği talebinde özel sektörde 3 yıl kesintisiz çalışmış olma şartını 1 yıla indiren düzenlemenin sevindirici olsa da yeterli olmadığını ifade etti.

Tayin istenilen 360 gün yerde sigorta yatırılmış olma şartı kaldırılmalı

Bugün gelinen noktada 3 yıl kesintisiz sigortalı olma şartının kaldırılarak, son 2 yılda 360 gün sigorta primi ödeme şartı getirilmesi olumlu görünse de aile birliğinin sağlanması bakımından yeterli olmadığını söyleyen İsmail Koncuk, çerçeve yönetmeliğin tayin istenilen yerde sigorta primi yatırılmış olması şartının değiştirilmemesi nedeniyle, eşlerin istedikleri yerde bir araya gelebilmelerinin zorlaştırıldığını ifade etti. 

Yargıya taşıyacağız

Bu durumda mağduriyetlerin süreceğini belirten Koncuk, “ Esas olan aile birliğinin sağlanmasıdır. Bunun için şartlar ortaya koymak doğru değildir. Yapılan değişiklik herkesi mutlu etmeli, daha önce de dile getirdiğimiz üzere eşlerin tayin istenilen yerde bir araya getirilmelerinin sağlanması için son 2 yılda özel sektörde farklı illerde 360 gün prim yatırmış olmak yeterli sayılacak şekilde,  çerçeve yönetmelikte gerekli düzenleme yapılmalıdır. Bir yanlış düzeltilirken, başka yanlışlara göz yumulmamalıdır. Bu konuyu da yargıya taşıyacağımız bilinmelidir.” dedi.

 

 

Bizi Sosyal Medyada Bulun

Sosyal medya sayfalarımıza üye olarak haberlerimize ulaşmak için aşağıdaki ikonları kullanabilirsiniz.

İçerik Koruması

5846 sayılı Fikir ve Sanat Eserleri Kanunu hükümleri gereğince, Sitemiz içeriğinin izinsiz olarak kopyalanması, alıntı yapılması yasaktır.