logo yeni

KOSGEB’DE İŞE ALIMLAR VE ATAMALAR NASIL YAPILDI?

Aktif . Yayınlanma Atama ve Yerdeğiştirme

ise girme 52015 yılında KOSGEB’de işe alınan personelin nasıl belirlendiği ve kurum çalışanlarıyla olan akrabalık bağları ile görevden alma ve naklen atamalarda neyin esas alındığı soruldu.

Milletvekili Tevfik TOPÇU tarafından verilen soru önergesinde, 2015 yılında KOSGEB’de yapılan atamalar konusunda Bilim Sanayi ve Teknoloji Bakanı Fikri IŞIK’a şu sorular soruldu:

1- KOSGEB’de 2015 yılı içerisinde açıktan atama ile işe başlayan kişilerin sayısı nedir? Bu atamalardan kaçı 07 Haziran 2015 seçimlerinden önce, kaçı seçimlerden sonra gerçekleştirilmiştir?

2- Bu kişilerin KPSS puanları, bitirdikleri okullar ve atandıkları kadrolar nedir?

3- 2015 yılı içerisinde açıktan atamayla işe başlatılanlardan daha önce KOSGEB’de Nitelikli Hizmet Alımı ve Yardımcı Hizmetler yoluyla çalışan kaç kişi vardır? Aynı şartlarda kurumda çalışmakta olan, KPSS puanı bulunan ancak açıktan atamayla işe başlatılmayan kimseler var mıdır, bunların sayısı nedir? Bu kişilerin KPSS puanları nedir? Aynı şartlarda çalışan açıktan atamayla işe alınanların bu kişilere tercih edilmesinin sebebi nedir? Neye göre bir ayrım yapılmıştır?

4- Açıktan atama yoluyla işe başlatılanlardan, Kurum’da herhangi bir kadroda çalışmakta olan kişilerle akrabalık bağı olanlar var mıdır? Bunların sayısı nedir?

5-  2015 yılı içerisinde KOSGEB’de gerçekleştirilen bütün görevden almalar, naklen atamalar çerçevesinde görevden alınan, görev yeri değiştirilen kaç kişi vardır? Bunların alındıkları görevler, atandıkları görevler nelerdir? Naklen atamalarda hangi hususlar göz önünde bulundurulmuştur?

Sitemizden yapılan alıntılara "memurunyeri.com" şeklinde aktif link verilmesi gereklidir.

memurunyeri

Bizi Sosyal Medyada Bulun

Sosyal medya sayfalarımıza üye olarak haberlerimize ulaşmak için aşağıdaki ikonları kullanabilirsiniz.

İçerik Koruması

5846 sayılı Fikir ve Sanat Eserleri Kanunu hükümleri gereğince, Sitemiz içeriğinin izinsiz olarak kopyalanması, alıntı yapılması yasaktır.