logo yeni

ÖĞRETMENE ROTASYON UYGULAMASI İPTAL EDİLİYOR

Aktif . Yayınlanma Atama ve Yerdeğiştirme

ogretmen8Milli Eğitim Bakanı Nabi Avcı'dan dershaneler, öğretmenlere rotasyon ve 47 bin öğretmen ataması ile ilgili açıklama geldi.

Bakan Avcı dershanelere yönelik olarak, "Ortaya çıkan boşluğun idari düzenlemeyle doldurulabileceğine karar verdik. Bununla ilgili yönetmeliği bu hafta açıklayacağız. Şu anda mevzuatta dershane diye bir kurum yok." ifadelerini kullandı.

Öğretmene rotasyon iptal

Bakan Avcı öğretmenlerin rotasyonu ile ilgili olarak ise "Onunla ilgili olarak yapılan müracaatları değerlendirdik. Rotasyona tabi olan veya herhangi bir gerekçeyle rotasyon dışında olacak bütün öğretmenleri değerlendiren bir sümilasyon yaptık. Burada gördük ki, bu sümilasyondan çıkmıyor. Dolayısıyla dün akşam Başbakan'ın telkinleri sonucunda rotasyonun uygulanmamasına karar verdik." ifadelerini kullanarak rotasyonun iptal edildiğini belirtti.

Öğretmen atamaları hakkında bilgi veren Bakan Avcı, "Ağustos ayı içinde yapacağız. 47 bin dendi, 10 bin nereye gitti diyorlar. 47 bin yasayla ihdas edilmiş kadrodur. Bu kadro bütçe kanunu çerçevesinde yasayla ihdas edilir. İhdas edilen kadronun ne kadarının ne zaman açılacağı Maliye Bakanlığının onayına bağlıdır. Bu yıl 37 bin öğretmen ihdas edilmiş kadrosunu kullanacağız." dedi.

 

 

Bizi Sosyal Medyada Bulun

Sosyal medya sayfalarımıza üye olarak haberlerimize ulaşmak için aşağıdaki ikonları kullanabilirsiniz.

İçerik Koruması

5846 sayılı Fikir ve Sanat Eserleri Kanunu hükümleri gereğince, Sitemiz içeriğinin izinsiz olarak kopyalanması, alıntı yapılması yasaktır.